• BIST 105.101
 • Altın 147,354
 • Dolar 3,4874
 • Euro 4,1874
 • İstanbul : 31 °C
 • Ankara : 29 °C
 • İzmir : 31 °C

Kar yağışının eğitime engel olduğu il ve ilçeler

Kar yağışının eğitime engel olduğu il ve ilçeler
Etkili kar yağışı nedeniyle yurt genelinde birçok il ve ilçede eğitime ara verildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler. Süleyman Demirel Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi'nde eğitime 1 gün ara verildi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİME BİR GÜN ARA VERDİ

Ankara'da yağan yoğun kar nedeniyle Hacettepe Üniversitesi eğitime bir gün ara verdi.

Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin tüm kampüslerinde yoğun kar yağışı sonucu oluşan ulaşım güçlükleri nedeniyle, 10 Mart 2011 Perşembe günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ise perşembe günü sadece bulunması zorunlu olan personelin görev yapacağını açıkladı.

ANKARA

Ankara Valiliği kar yağışı nedeniyle eğitime verilen arayı bir gün daha uzattı.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentin Salı gününden itibaren soğuk ve etkili kar yağışının etkisi altına girdiği belirtilerek, ani sıcaklık düşüşleri sonucu buzlanma ve don olaylarının meydana geldiği hatırlatıldı.

NİĞDE'DE EĞİTİME BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA VE YARIN ARA VERİLDİ

Niğde'de kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime öğleden sonra ve yarın ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Niğde İl Sağlık Kurulu, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verilmesi kararı aldı.

BURDUR MERKEZ VE 5 İLÇE İLE MERSİN'İN ÇAMLIYAYLA, ANTALYA'NIN AKSEKİ İLÇELERİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur merkez ve 5 ilçe ile Mersin'in Çamlıyayla ve Antalya'nın Akseki ilçelerinde eğitime ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Burdur kent merkezinde kar kalınlığı 30, yüksek kesimlerde ise 50-100 santimetre olarak ölçüldü.

Etkili kar yağışı nedeniyle Burdur İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il merkezi, Gölhisar, Çeltikçi, Çavdır, Tefenni ve Altınyayla ilçelerinde eğitime bugün ara verildi. Taşımalı eğitimle 49 yerleşim merkezinden 9 okula gelen 972 öğrencinin de izinli sayılacağı kaydedildi.

Bu arada Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde eğitime bugün ara verildi.

Çamlıyayla Kaymakamı Lokman Önder yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinden, belde ve 9 köye ulaşımda sıkıntı yaşandığını söyledi. Önder, ilçede eğitime bugün ara verildiğini bildirdi.

Antalya'nın Akseki ilçesi Kaymakamı Mekan Çeviren başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da, yoğun kar yağışı nedeniyle Akseki merkez, belde ve köylerindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesi karara bağladı.

ISPARTA

Isparta'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile Süleyman Demirel Üniversitesi bir gün süreyle tatil edildi.

BURSA

Kar yağışı nedeniyle Bursa'da okulların tatil edilmesine karar verildi.

Bursa'da ve merkeze bağlı ilçe ile köylerde aşırı kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün tatil edildi.

BOLU GENELİNDE VE ÇORUM'A BAĞLI İKİ İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum'a bağlı Sungurlu ve Oğuzlar ilçesinde eğitime ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin bugün ve yarın izinli sayılacakları bildirildi.

Çorum'da da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

KONYA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün, Akşehir, Akören, Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün tatil edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meteoroloji yetkililerinden Konya'da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi.

Şahin, bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya kent merkezinde okulların bugün ve yarın tatil edildiğini bildirdi.

DÜZCE'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri, Çilimli, Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde okulların yarın da tatil edildiği kaydedildi.

Bu arada Düzce'de kar yağışı nedeniyle 100'ün üzerinde köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdare Müdürlüğü karla mücadele ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ÇORLU'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çorlu'da elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir günlüğüne tatil edildi. Ankara - Çorlu seferini yapan yolcu uçakları da alana inemediği için uçuşlar iptal edildi.

SAKARYA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçeye bağlı köy okullarında eğitime ara verildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Geyve, Hendek, Akyazı ve Taraklı'ya bağlı köy okullarında iki gün,Kocaali ilçesine bağlı köy okullarında ise eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Yazıcı, ilçe merkezlerindeki okullarda eğitime ara verilmediğini belirtti.

BALIKESİR'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir merkez ile 8 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma'da iki gün ara verildi.

Balıkesir Valiliği, şehir merkezi ile Susurluk, Manyas, Erdek, Gönen, İvrindi, Savaştepe, Bigadiç ve Sındırgı'daki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma'da iki gün ara verildiğini bildirdi.

Kent merkezi ve bu ilçelerde, engelli kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacak.

Bu arada, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğü de eğitime bir gün ara verdiğini açıkladı.

ZONGULDAK'IN DEVREK İLÇESİNDE, TAŞIMALI EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

Devrek Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı köy yollarında ulaşımın sağlanamadığını belirterek, taşımalı eğitim kapsamında 2 bin 310 öğrencinin öğrenim gördüğü 12 okulda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE YARIN ''KAR TATİLİ''

Hacettepe Üniversitesi, yoğun kar yağışı sonucu meydana gelen ulaşım güçlüğü nedeniyle yarın eğitime ara verileceğini duyurdu.

Üniversiteden yapılan açıklamada, ulaşım güçlüğü nedeniyle yarın eğitime ara verildiği, sadece bulunması zorunlu personelin görev yapacağı bildirildi.

BİLECİK'TE OKULLARDA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Bilecik genelinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve tüm ilçelerinde yarın tüm okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

KARAMAN'DA EĞİTİME VERİLEN ARA 1 GÜN UZATILDI

Karaman'da il merkezi ve bağlı köylerle Sarıveliler ilçesinde eğitime verilen ara bir gün uzatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, meteoroloji yetkililerininden aldıkları bilgiye göre Karaman'da yarın da yoğun kar yağışı beklendiğini söyledi.

Altun, il merkezi ve bağlı köylerle Sarıveliler ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilmesini kararlaştırdıklarını belirterek, ''Diğer ilçelerimizde eğitime verilen aranın uzatılması yönünde şu ana alınmış bir karar yok'' dedi.

BURSA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Bursa'da, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle perşembe günü de eğitime ara verildiği bildirildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ''Bursa Valiliği kararıyla yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde tüm resmi ve özel öğretim kurumlarında Perşembe günü (1 gün süreyle) eğitim-öğretime ara verilmiştir'' denildi.

İl genelinde bugün de aynı nedenle okullar tatil edilmişti.

AFYONKARAHİSAR'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Afyonkarahisar'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 13 ilçedeki tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, devam eden kar yağışı nedeniyle, merkez ve köyler ile Başmakçı, Dinar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, İhsaniye, İscehisar, Bayat, Emirdağ, Bolvadin, Çay, Sultandağı ve Şuhut ilçeleri ve köylerindeki tüm okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Öte yandan kar nedeniyle okulların tatil edildiği ilçelerde çalışan engelli kamu görevlileri de yarın idari izinli sayılacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 737 defa okunmuştur
Etiketler: , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Sağanak yağış İstanbul’u felç etti30 Ekim 2012 Salı 10:29
 • Acemi kasaplar yine kendilerini kesti!25 Ekim 2012 Perşembe 13:47
 • Dokunmatik ekranda büyük tehlike25 Ekim 2012 Perşembe 13:45
 • İşte son seçim anketi22 Ekim 2012 Pazartesi 14:54
 • İl il Kurban Bayramı Namazı saatleri22 Ekim 2012 Pazartesi 14:46
 • Bayramda hava nasıl olacak?22 Ekim 2012 Pazartesi 14:44
 • Genelkurmay'dan 'asker sevkiyatı havadan yapılsın' emri!22 Ekim 2012 Pazartesi 14:44
 • Hava, Kara ve Deniz’de tam teyakkuza geçildi15 Ekim 2012 Pazartesi 09:11
 • 29 il özel idaresi kapatılıyor09 Ekim 2012 Salı 13:46
 • NATO: TÜRKİYE'Yİ SAVUNMAK İÇİN HAZIRIZ09 Ekim 2012 Salı 13:40
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Habercimiz | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim