5Cda61239Db0Ef2A1225377E6E6686B3.Jpg
42 okunma

9 saatlik rehine krizi saldırganın tuvaleti gelince son buldu

ABONE OL
2 Şubat 2024 01:42
5Cda61239Db0Ef2A1225377E6E6686B3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Gebze’de 9 Saat Süren Rehine Krizi Son Buldu**

9 Saatlik Rehine Krizi Saldırganın Tuvaleti Gelince Son Buldu

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan P&G fabrikasında meydana gelen 9 saatlik rehine krizi, saldırganın tuvalet ihtiyacı için rehineleri bulunduğu yerden ayrılmasıyla son buldu. Temizlik ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren fabrikada, İbrahim Y. isimli bir şahıs, 7 personeli rehin aldı. Fabrika bölgesinde üst düzey güvenlik önlemleri alınırken, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da bölgeye giderek son durum hakkında bilgi aldı.

**Sosyal Medyada Canlı Yayınlar Açıldı**

9 Saatlik Rehine Krizi Saldırganın Tuvaleti Gelince Son Buldu

İbrahim Y., zaman zaman sosyal medyada paylaşımlar yaptı ve rehinelerin hesaplarından da canlı yayınlar açıldı. Rehinelerin yakınları da fabrika bölgesinde saatlerce bekledi. Sosyal medyada yapılan paylaşımları takip eden yakınlar, iyi haberler umdu.

**”Gazze İçin Ya Musalla Ya Ölüm”**

9 Saatlik Rehine Krizi Saldırganın Tuvaleti Gelince Son Buldu

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla böyle bir eylem yapan İbrahim Y., fabrika duvarına sprey boyalarla yazılan “Kapılarak açılacak. Gazze için ya musalla ya ölüm” yazısı önünde poz verdiği fotoğrafını da sosyal medyada paylaştı.

**Doğum Günü Kutlandı**

Sosyal medyada açılan yayınlar sırasında ilginç anlar da yaşandı. Yayın sırasında 1 Şubat’ta doğum günü olan personel için pasta kesildi. Doğum günü dolayısıyla önceden hazırlık yapan personeller, İbrahim Y.’den izin istedi ve izin verilmesiyle doğum günü kutlandı.

**Operasyon Tuvalet İhtiyacı İçin Ayrıldığı Sırada Başladı**

İbrahim Y. ile yürütülen müzakerelerden olumlu bir netice elde edilemeyince, operasyon için düğmeye basıldı. Şahıs, saat 23.40 sıralarında tuvalet ihtiyacı için rehinelerin yanından ayrılınca operasyon başlatıldı. Rehinelerin hayatı için her detayı düşünen ekipler, başarılı bir operasyonla şahsı gözaltına aldı. 7 rehine ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, İbrahim Y. gözaltına alındı. Operasyonun ardından şahsın yanında 2 silahının bulunduğu bildirildi.

**Valilik Açıklaması**

Operasyonun ardından Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Gazze’de devam eden işgale dikkat çekmek istediğini belirterek, firma çalışanı olan 7 kişiyi rehin alan şahısla, alanında uzman personellerin yürüttüğü müzakereler olumlu sonuçlanmadığından, daha önceden yapılan hazırlıklar neticesinde güvenlik güçlerimizce zanlı, müdahale edilmek suretiyle etkisiz hale getirilmiştir. Rehineler sağ salim kurtarılmış olup, eylemi gerçekleştiren şahıs gözaltına alınarak olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır. Olay bütün yönleriyle incelenmektedir” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP