6743Ed4C21364Dea85Aaefe1E261Cd83.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Adalet Bakanı Tunç’tan Muğla’ya yeni adliye sarayları müjdesi
36 okunma

Adalet Bakanı Tunç’tan Muğla’ya yeni adliye sarayları müjdesi

ABONE OL
9 Mart 2024 23:34
6743Ed4C21364Dea85Aaefe1E261Cd83.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Muğla’ya Yeni Adliye Binaları Müjdesi

**Adalet Bakanı Yılmaz Tunç**, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve Muğla Adalet Komisyonu Başkanı ile yaptığı görüşmede, **Muğla’ya yeni adliye binaları** yapılması için planlamalar yaptıklarını açıkladı.

Bakan Tunç, Muğla merkezi ile Bodrum, Fethiye, Köyceğiz, Ortaca ve Datça ilçelerine yeni adliye binaları kazandırılacağını söyledi. Muğla merkezdeki adliye binasının 48 bin metrekarelik bir alanda inşa edileceğini ve Bodrum’daki adliye binasının ise 32 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını belirtti.

Fethiye, Köyceğiz ve Ortaca ilçelerine yapılacak adliye binalarının da sırasıyla 6 bin 540, 5 bin 123 ve 17 bin 749 metrekare kapalı alana sahip olacağı açıklandı. Datça ilçesinde ise İçişleri Bakanlığı ile ortaklaşa bir proje yürütülecek ve yeni adliye binası Hükümet Konağı içerisinde yer alacak.

**Seydikemer’e Hakim ve Savcı Atamaları**

Adalet Bakanı Tunç, Muğla’nın yeni ilçesi **Seydikemer**’e de yargı teşkilatının kurulacağını bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’na gerekli yazının yazıldığını belirten Tunç, “Haziran kararnamesinde Seydikemer’e yeni savcı ve hakimlerin ataması yapılacak.” dedi.

**Yatağan’a Yeni Adliye Sarayı İhalesi Yakında**

Bakan Tunç, **Yatağan** ilçesine yapılacak yeni adliye sarayının ihale sürecinin tamamlandığını ve önümüzdeki 10 gün içinde ihale tarihinin belli olacağını söyledi.

Tunç, “Adliye saraylarımız ve cezaevlerimiz için toplam yatırım tutarımız **6,5 milyar lirayı** buluyor. İlçelerimizde ihtiyaç duyulan planlamalarımızı yaptık. Muğla’ya ve ilçelerine büyük bir adliye binası kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Tunç’tan Muğla’ya Yeni Adliye Sarayları Müjdesi

Adalet Bakanı Tunç’tan Muğla’ya Yeni Adliye Sarayları Müjdesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP