48849Df98C77E0Bee25048E471F284B1.Jpg
8 okunma

Adıyaman Valiliği yakınlarında bomba paniği

ABONE OL
4 Ekim 2023 13:31
48849Df98C77E0Bee25048E471F284B1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valizin Bulunuşu

Adıyaman Valiliği yakınlarında unutulduğu tahmin edilen bir valiz, vatandaşlar tarafından fark edilerek ihbar edilmesi üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Güvenlik Önlemleri

Valizin patlayıcı maddenin olabileceği düşüncesiyle Atatürk Bulvarı trafiğe kapatılırken, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Özel Hareket Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha Şube Müdürlüğü gibi Polis ekiplerinin almış olduğu önlemlerle sağlık ekipleri de hazır bekletildi.

Kontrol Edilmesi

Şüpheli valizin yanına bomba imha uzmanları tarafından önce uzaktan kontrollü bomba imha robotu gönderildi. Robot tarafından kontrolü sağlandıktan sonra, valiz yol kenarından alınarak geniş bir alana getirildi.

Patlaması

Valiz, bomba imha uzmanının yerleştirdiği fünyeyle kontrollü bir şekilde patlatıldı. Valiz içerisinden kıyafet, ayakkabı, pasaport ve bazı belgeler çıktı.

Sonuç

Valiz ve içerisindeki eşyalar polis ekiplerince alınarak polis merkezine götürüldü. Bu süreçte bomba paniğine neden olan valiz ortadan kaldırılmış oldu. Atatürk Bulvarı’ndaki trafik ise tamamlanan incelemelerin ardından yeniden açıldı. Konuyla ilgili soruşturma ise devam ediyor.ResimResimResimResimResimResimResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP