F9Aa3729332Ad21B9342Fe04C5Ea0D12.Jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • Agrotech ve Joyce Teknoloji’den Türkiye’nin elektrikli araç sektöründe dev adım
304 okunma

Agrotech ve Joyce Teknoloji’den Türkiye’nin elektrikli araç sektöründe dev adım

ABONE OL
3 Nisan 2024 11:03
F9Aa3729332Ad21B9342Fe04C5Ea0D12.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Türkiye’nin Elektrikli Araç Pazarında Dönüm Noktası**

**Agrotech ve Joyce Teknoloji İşbirliği ile Dev Adım**

Yerli ve milli üretim hedefiyle hareket eden **Agrotech Grup** ile sürdürülebilir teknolojilere odaklanan **Joyce Teknoloji**, Türkiye’nin elektrikli araç pazarında önemli bir işbirliğine imza attı. Agrotech Grup, Joyce Teknolojinin %75’ini satın alarak önemli bir yatırım gerçekleştirdi.

**”Hedefimiz Dışa Bağımlılığı Sıfıra İndirmek”**

**Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Gökçen Keskin** işbirliğinin önemini vurguladı. Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığını güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Keskin, “Joyce Teknoloji ile birlikte gücümüze güç katarken, Amerika’dan dünyaya teknoloji ihracatı için de adımlar atıyoruz” dedi. (Resim)

**”Türk Teknolojisini Dünya Pazarına Sunacağız”**

**Joyce Teknoloji Elektrikli Araçlar CEO’su Eren Efe Erkan**, işbirliğinin Türk teknolojisi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Erkan, “Kritik teknolojiler geliştiriyoruz. Elektrikli araçların içindeki parçaları yerlileştirebiliyoruz. Birleşmiş Milletler hedefleri doğrultusunda yeni nesil teknolojiye ulaşıyoruz” dedi.

**”Türkiye İçin Önemli Bir Gün”**

**Agrotech Otomotiv Grup Başkanı Bahadır Gören**, işbirliğinin Türkiye için tarihi bir gün olduğunu belirtti. Gören, “Yerli üretimle gelmiyoruz. Çoklu marka zinciri hedefliyoruz. Hem kiralama hem de satış sonrası hizmetlerde yer alacağız” ifadelerini kullandı. (Resim)

**Yerli Motor, Batarya ve Elektrikli Araç Hedefi**

İşbirliği kapsamında yerli motor, yerli batarya ve yerli elektronik sistemlere sahip L7 sınıfı **elektrikli araç** çalışmalarının hızlandırılacağı açıklandı. Üretilen aracın bu yıl 29 Ekim’de 699 bin TL fiyatla satışa sunulması planlanıyor. (Resim)

**İhracat Hedefi 14 Ülke**

**Elektrikli araçların** yanı sıra insansız kara araçları, insansız kurtarma araçları ve özel sektör ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş elektrikli vasıtaların üretim kapasitesinin 2024 yılı içinde %400 artırılarak 14 ülkeye ihraç edilmesi hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP