4E8075D481A8Ca66562900Fcaa1F82Ba.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı ve muhtarlardan ’aday’ protestosu
29 okunma

AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı ve muhtarlardan ’aday’ protestosu

ABONE OL
2 Şubat 2024 14:06
4E8075D481A8Ca66562900Fcaa1F82Ba.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı ve Muhtarlardan ‘Aday’ Protestosu

Samsun’da AK Parti, ilçe belediye başkan adaylarını açıklamadan önce Tekkeköy’de adayın Mustafa Candal olacağı bilgisi sızdı. Bu gelişme üzerine partililer AK Parti Samsun İl Başkanlığı binası önünde toplandı.

Ak Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı Ve Muhtarlardan ’Aday’ Protestosu

“Hasan Togar ile Varız”

2019 seçimlerinde İyi Parti Tekkeköy Belediye Başkan adayı olan Mustafa Candal’ın, AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan adaylığı için anılmasına tepki gösteren AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve partililer adaylığın gerçekleşmesi halinde partiden istifaların olacağını ifade etti.

Ak Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı Ve Muhtarlardan ’Aday’ Protestosu

AK Parti İl Başkanlığı’nda açıklama yapan muhtarlar ve partililer, “Buradan 10 bin tane istifa var. Biz mevcut Belediye Başkanı Hasan Togar ile varız. Bu insanlar Cumhur İttifakı ile yoktu. Biz onlarla mücadele ettik. Şimdi başımıza belediye başkanı yapacaklarmış. Bizi kimse hiçe sayamaz. Zorunlu oy verdiremez. AK Parti’den aday olmuş adam. Böyle iş olmaz. Biz Hasan Togar’ı destekleyeceğiz. 10 sene bu insanlar için çalıştı bu adam” dedi.

Ak Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı Ve Muhtarlardan ’Aday’ Protestosu

“Mustafa Candal’ın Adaylığına Tepki”

AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı ve muhtarlar, Mustafa Candal’ın adaylığına karşı yaptıkları açıklamanın yanı sıra ilçe başkanlığı önünde protesto gösterisi de düzenledi. Partililer, Candal’ın adaylığının kabul edilemez olduğunu ve partiden istifa edeceklerini haykırdı.

Samsun’da AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarını açıklaması beklenirken Tekkeköy’de adayın Mustafa Candal olacağı bilgisi partililer arasında büyük tepkiye neden oldu. Partililer ve muhtarlar, Candal’ın adaylığının kabul edilemez olduğunu belirterek ilçe başkanlığı önünde protesto gösterisi düzenledi. Ayrıca, adaylığın gerçekleşmesi halinde partiden istifa edeceklerini ifade ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP