92A07744C424C9Ff8440F33427Fe6B81.Jpg
81 okunma

Bakan Güler, Denizkurdu-2/24 Tatbikatı’na katıldı

ABONE OL
11 Mayıs 2024 21:39
92A07744C424C9Ff8440F33427Fe6B81.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Yaşar Güler ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, tatbikatı TCG Salihreis’ten izleyerek deniz ve hava unsurlarının hedefleri imha ettiği anları yakından takip etti. Tatbikatın sonunda ise aralarında TCG Anadolu’nun da yer aldığı deniz ve hava unsurları geçit töreni yaparak Bakan Yaşar Güler ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi’ni selamladı.

Bakan Yaşar Güler, tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

''Planlı tatbikatlarımızdan biri olan Denizkurdu Tatbikatımız ile; Deniz Kuvvetlerimiz ve bağlı Komutanlıkların, harekâtı sevk ve idare etkinliğinin değerlendirilmesi, Karargah personeli ve tatbikata katılan unsurların çok tehditli ortamda muhakeme öngörü ve karar verme yeteneklerinin geliştirilmesi, Hava ve Deniz Kuvvetleri unsurlarımız arasında müşterek çalışabilirlik usullerinin denenmesi amaçlandı. Bu kapsamda Denizkurdu Tatbikatı'nda; Deniz Kuvvetlerimizin sergilediği üstün performans, kuvvetlerimiz arasındaki yüksek iş birliği ve koordinasyon, personelimizin eğitim seviyesi, sürekli geliştirilen yerli ve milli savunma sanayimizin ürettiği sistemlerimizin etkinliği ile personelimizin bu sistemleri kullanma mahareti, büyük bir memnuniyetle müşahede edildi.''

TCG Anadolu’ya, çok yakın zamanda insansız hava araçları ile harekat icra etme yeteneğini de kazandıracaklarını aktaran Güler, ''Bu faaliyetten alınacak dersler çerçevesinde, önümüzdeki tatbikatların da aynı şekilde başarıyla gerçekleştirileceğine yürekten inanıyorum.'' dedi.

Güler, dost ve müttefik ülke temsilcilerinin, bu gibi tatbikatlarda donanmanın başarılarından ve sahip olduğu üstün niteliklerden övgüyle söz etmelerinin ayrıca gurur verici olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın da ülkeyi geleceğe güvenle taşımak ve Cumhuriyeti ilelebet payidar kılmak için son bir asrın en kapsamlı ve en yoğun faaliyetlerini icra ettiğini belirten Güler, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bu süreçte Deniz Kuvvetlerimiz de; mavi vatanımızdaki hak ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumakta, Atlantik’ten, Hint Okyanusu’na kadar al bayrağımızı şerefle dalgalandırmakta, üstlendiği uluslararası görevler ile bölge ve dünya barışına önemli katkılar sağlamakta, insani yardım faaliyetlerinde de etkin bir rol üstlenmektedir. Şüphesiz ki tüm bu faaliyetlerimizi, nitelikli insan kaynağı ile geniş imkan ve kabiliyetlere sahip güçlü donanmamız sayesinde başarıyla yerine getiriyoruz."

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP