Fbd263C5A1Ab6F933Ab51F7020D2Fa16.Jpg
20 okunma

Başkan Büyükkılıç, özel gençlerin Temsili Askerlik Kınası’na katıldı

ABONE OL
15 Mayıs 2024 14:54
Fbd263C5A1Ab6F933Ab51F7020D2Fa16.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özel bireyler, mutlu ve eğlenceli eğitimler görüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen Temsili Askerlik Kınası’na katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, temsili askerlik yapacak olan gençlerin omuzlarına asker tülbentleri takılırken, Büyükkılıç, öğrencilerin ellerine kına yakmayı da ihmal etmedi.

Asker selamı veren gençlerle hatıra fotoğrafı da çektiren Başkan Büyükkılıç, “Özel yavrularımızla değişik etkinliklerde bir araya gelerek sizlerin sevincini paylaşmak, varsa sıkıntısını onu paylaşmak adına Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’mizin yapmış olduğu askere gönderdiğimiz yavrularımıza kına yakma etkinliğine hoş geldiniz” dedi.

Büyükkılıç, güzel uygulamalardan birisini hayata geçirdiklerini belirterek, “Garnizon Komutanlığımız ile görüşmek suretiyle onlara asker elbisesini giydirip, askerlik duygularını yaşatmak adına vatan, millet sevgisini daha da arttırmak adına uygulama yapacağız” diye konuştu.

Askeri uğurlamadan bir gün öncesinde kına yakma geleneğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Bugün de kına yakıyoruz. Canlarımız, bizim özel yavrularımız, dua kaynaklarımız” dedi.
Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP