Bc63D532Ac08Cd3268Ab1Eaf119652Dc.jpg
42 okunma

Başkan Say Elmalık sakinleri ile buluştu

ABONE OL
11 Mart 2024 14:03
Bc63D532Ac08Cd3268Ab1Eaf119652Dc.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Van Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Verdiği Sözleri Tuttuğunu Belirterek Destek İstedi

Edremit Belediye Başkanı **İsmail Say**, son 5 yılda vaatlerini yerine getirdiklerini belirterek 2. dönemde de yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.

### Elmalık Mahallesi’ne Kapsamlı Yatırımlar

Başkan Say, Elmalık Mahallesi sakinleri ile buluşmasında, mahallenin Van’ın gözde semtlerinden biri haline geldiğini ifade etti. Başkan, “Mahallemizi Van’a bağlayacak yeni bulvarlar inşa ediyoruz. Bu bulvarlardan ikisi Elmalık’tan geçecek ve Van’ın yeni merkezi bu bölge olacak” dedi.

Say, ayrıca Elmalık ve çevresine hitap edecek bir alışveriş merkezi (AVM) projesinin de ruhsat aşamasına geldiğini ve yakın zamanda hizmete gireceğini belirtti.

## Bölgenin En Büyük Diş Hastanesi Edremit’te

Başkan Say, TOKİ bölgeleri, Elmalık ve çevreye hizmet verecek bir hastane inşaatı hakkında da bilgi verdi. Hastane inşaatının %90’ı tamamlandığını ve Mayıs ayında hizmete açılacağını söyledi. Say, ayrıca vali konağının yakınında bölgenin en büyük diş hastanesi projesinin ihale edildiğini ve inşaatının yakın zamanda başlayacağını duyurdu.

### 10.000 İşsiz Kardeşimize İş İmkanı

Başkan Say, belediye olarak işsizlere yönelik 3 proje planladıklarını belirtti. Bu projeler kapsamında 10.000 işsiz kardeşimize iş bulmayı hedeflediklerini söyledi. Say, “İki tekstil fabrikası, bir çağrı merkezi ve 800 yataklı yeni bir hastane ile iş imkanı yaratacağız” dedi.

Ayrıca, kentsel dönüşüm projesi, emeklilere ikramiye, çocuğu olan ailelere destek, yeni evlilere destek ve yeni okula başlayana kırtasiye desteği gibi birçok projesinden bahsetti. Başkan Say, önümüzdeki 5 yılda da daha iyi hizmetler sunma hedefinde olduğunu ifade ederek vatandaşların desteğini istedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP