9Ae18F1Baaa2De5Cf9C4503081F0Bd09.Jpg
22 okunma

Başkan Tugay’dan ortak siyasi akıl vurgusu

ABONE OL
13 Mayıs 2024 15:27
9Ae18F1Baaa2De5Cf9C4503081F0Bd09.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, siyasi partiler turunda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı’nın ardından DEM Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Başkan Tugay, “Seçimlerde göstermiş olduğunuz demokratik tavır için teşekkür ederim. Yarıştık ama her şey etik tavırlar içinde oldu. Bundan sonraki dönem için de bütün vatandaşlarımıza eşit gözle bakıp, eşit hizmet vereceğiz. İş birliğine her zaman açık olduğumuzu ifade etmek isterim.  O nedenle biraz daha fazla çalışmamız lazım. Ben üzerime düşeni yapmaya hazırım.” ifadelerini kullandı.

Başkan Tugay, “Önümüzdeki yönetimde kenti katılımcı demokrasi anlayışıyla beraber yönetme konusunda da düşüncelerimi ifade ettim. Kendilerinin zaten hazırda çevreyle, ekolojiyle, kent haklarıyla,  kadın haklarıyla ilgili hassasiyetlerini şimdiden duymuş olduk. Bu ve beraber çalışabileceğimiz diğer konularda da iletişim içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

DEM Parti İl Eş Başkanı Mehmet Kuruş, “Türkiye’de yeni bir demokratik sürecin kapısı aralandı. Bu ülkeyi 22 yıldır yöneten ve Anadolu’da yaşayan halklar için adeta bir açık cezaevi görüşüyle toplumu yoksullaştıran bir siyasal sürecin sonuna geldiğimizi görmek heyecan verici. Bu sonucun da ülkemiz için hayırlı olmasını istiyoruz. Umuyoruz, demokratikleşmeyi de birlikte sağlayacağız. Yaşanabilir, birlikte üretebileceğimiz, birlikte var olabileceğimiz bir memleketi yeniden demokratik temeller üzerine inşa edebileceğimiz bir süreci değerli ve önemli buluyoruz.” dedi.

DEM Parti İl Eş Başkanı Zehra Vezan Karabulut, “Sizlerin ziyareti bizim için çok kıymetli. Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. Şehrimiz için yeni bir iş birliğinin, ortak karar vermenin önü açıldı. Birlikte, bir arada çok iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise “Türkiye’de eğer bir demokrasi iklimi yeşerecekse, bunun en çok yeşerebileceği il İzmir’dir. Farklı düşüncelerin kendini ifade edebildiği, herkesin diğerinin sözünü kesmeden dinleyebildiği, anlamaya çalıştığı ve her rengin kendini özgürce ifade edebildiği güzel bir il İzmir. Bizler İzmir olarak başarırsak, ülke de başaracaktır.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP