8C5Eecf0Ede8C8415Beef3986C122F71-21.Jpg
  • Habercimiz
  • Türkiye Gündemi
  • Biden yönetiminin Irak ve Suriye’de çok sayıda hedefe saldırı planlarını onayladığı iddiası
20 okunma

Biden yönetiminin Irak ve Suriye’de çok sayıda hedefe saldırı planlarını onayladığı iddiası

ABONE OL
1 Şubat 2024 21:38
8C5Eecf0Ede8C8415Beef3986C122F71-21.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Neden Bu Akşama Planlanan Roket Saldırısının Hava Koşullarına Bağlı Olduğunu Biliyor musunuz?**

Biden Yönetiminin Irak Ve Suriye’de Çok Sayıda Hedefe Saldırı Planlarını Onayladığı Iddiası

**ABD Başkanı Joe Biden** yönetiminin, **Irak** ve **Suriye**’de aralarında **İran** destekli militanların ve kullandıkları tesislerinde bulunduğu çok sayıda hedefe yönelik saldırı planlarını onayladığı iddia edildi.

**Ürdün’deki ABD** üssüne düzenlenen **İHA** saldırısının ardından **Biden** yönetiminin, **Irak** ve **Suriye’de** çok sayıda hedefe yönelik saldırı planlarını onayladığı iddia edildi. **ABD’li** yetkililere dayandırılan haberlerde, hedefler arasında **İran** destekli militanların ve kullandıkları tesislerinde bulunduğu ve saldırıların birkaç gün süreceği öne sürüldü.

Haberde, saldırının zamanının büyük ölçüde hava durumuna göre belirleneceği belirtilerek, bunun nedeninin **ABD’nin** söz konusu hedefleri vururken yanlışlıkla sivilleri de vurmadığından emin olmak için olduğu aktarıldı.

Bölgedeki hava durumuna göre, bölge üzerindeki yağmur bulutlarının gece saatlerinde dağılması beklenirken, saldırıların buna bağlı olarak yakın zaman başlayacağı iddia ediliyor.

ABD güçlerine yönelik düzenlenen saldırılar

**İsrail-Filistin** çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana **Irak** ve **Suriye’deki ABD** güçlerine en az 160 saldırı düzenlenmiş, **Ürdün’deki Tower 22** adlı **ABD** üssüne 28 Ocak’ta düzenlenen saldırıda 3 **ABD askeri** ölmüştü.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP