8A5927F8Aeab17B9Cd4Bc4977Cce6E31.Jpg
19 okunma

Bitlis’te Uyuma ve NARVAS projesi uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynuyor

ABONE OL
2 Şubat 2024 18:01
8A5927F8Aeab17B9Cd4Bc4977Cce6E31.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitlis’te Uyuma ve NARVAS Projeleri, Uyuşturucuyla Mücadelede Etkin Rol Oynuyor

**Bitlis Emniyet Müdürlüğü**, **Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi** ekipleri, uyuşturucuyla mücadelede yeni yöntemler kullanarak çalışıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan “Uyuma” adlı uygulama programı ve “NARVAS” adlı yapay zeka programı, Bitlis’te uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynuyor.

Uyuma Uygulaması ile Hızlı Müdahale

**Uyuma Uygulaması**, vatandaşların uyuşturucu ticareti ve trafiğini saniyeler içinde ihbar etmelerine olanak sağlıyor. Vatandaşlar, uygulama üzerinden yaptıkları ihbarlarda kimlik bilgileri paylaşmıyor ve ihbarlar tamamen gizlilik içinde değerlendiriliyor. **Uyuma Uygulaması**, ihbarları hızla alıp değerlendirerek ekiplerin hızlı müdahale etmesini sağlıyor.

Resim 1: Bitlis’te Uyuma ve NARVAS projesi uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynuyor

“Uyuma uygulamasıyla yapılan ihbarlar sayesinde uyuşturucu ile daha etkin bir şekilde mücadele yürüteceğiz.” diyen **Bitlis Emniyet Müdür Yardımcısı Berat Günçiçek**, uygulamaya konulan programla uyuşturucu ile mücadelenin daha etkili hale geleceğini belirtti.

NARVAS ile Analiz Desteği

**NARVAS** programı ise, uyuşturucuyla ilgili ihbarları analiz ederek, uyuşturucu ticareti ve trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri belirliyor. Program, ayrıca, yakalanan uyuşturucu madde miktarlarını, satışlarını ve yakalanan kişileri de analiz ediyor. Bu bilgiler ışığında, ekipler doğru stratejiler uygulayarak mücadele ediyor.

Resim 2: Bitlis’te Uyuma ve NARVAS projesi uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynuyor

“NARVAS programı bize gelen ihbarları analize dayalı bir şekilde inceleme fırsatı veriyor.” diyen **Günçiçek**, programın uyuşturucuyla mücadelede önemli bir destek sağladığını vurguladı.

Vatandaş Desteği Önemli

**Bitlis Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi** ekipleri, vatandaşlardan destek bekliyor. Vatandaşlar, uyuşturucu ticareti ve trafiğini gördüklerinde “Uyuma” uygulaması üzerinden ihbarda bulunabiliyor. **Günçiçek**, vatandaşların desteğiyle uyuşturucuyla mücadelenin daha etkili olacağını söyledi.

Resim 3: Bitlis’te Uyuma ve NARVAS projesi uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynuyor

“Vatandaşlarımızın desteği olmadan bizim mücadelemiz sekteye uğramaktadır.” diyen **Günçiçek**, vatandaşların desteğiyle uyuşturucuyla mücadelenin daha etkili olacağını vurguladı.

Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları

* Ekipler, vatandaşları Uyuma Uygulaması ve **NARVAS** programı hakkında bilgilendiriyor.
* Ayrıca, kurumlarda çeşitli eğitimler ve toplantılar düzenleniyor.
* Bu alanda, kamu kuruluşları çalışanları, öğretmenler, okullardaki görevliler, güvenlik görevleri, minibüs ve otobüs şoförleri, muhtarlar, aileler ve özellikle annelere eğitimler veriliyor.

Resim 4: Bitlis’te Uyuma ve NARVAS projesi uyuşturucuyla mücadelede etkin rol oynuyor

“Bu programı kullanmaya başladıktan sonra daha hızlı müdahale ediyoruz.” diyen **Günçiçek**, **Uyuma Uygulaması** ve **NARVAS** programının uyuşturucuyla mücadelede önemli bir destek sağladığını vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP