A2Db5721B9A8Fcc0889C95Beafe6F3Cd.jpg
22 okunma

Cinayetle yargılanan abi, kardeş ve arkadaşlarına ceza yağdı

ABONE OL
31 Ocak 2024 18:21
A2Db5721B9A8Fcc0889C95Beafe6F3Cd.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yol Verme Kavgası Cinayete Götürdü

Kocaeli‘nin Gölcük ilçesinde 20 Mayıs 2022 yılında meydana gelen yol verme kavgasında 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı. Olayla ilgili olarak açılan davanın son duruşması **Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde** görüldü. Mahkeme heyeti, sanıklara toplam 94 yıl 9 ay 15 gün ve müebbet hapis cezası verdi.

Cinayetle Yargılanan Abi, Kardeş Ve Arkadaşlarına Ceza Yağdı
Cinayetle Yargılanan Abi, Kardeş Ve Arkadaşlarına Ceza Yağdı
Cinayetle Yargılanan Abi, Kardeş Ve Arkadaşlarına Ceza Yağdı

Olayın Gelişimi

Olay, 20 Mayıs 2022’de Şehitler Mahallesi Malazgirt Caddesi 4429 Sokak’ta meydana geldi. Otomobille seyir halinde olan Özkan Yıldız ile motosikletli Ömer Akyol arasında yol verme sebebiyle tartışma yaşandı. Tartışma sonrasında iki şahıs kavga ederken, olayı çevredeki vatandaşlar ayırdı. Özkan Yıldız, olay yerinden ayrılarak durumu abisi Özcan Yıldız‘a anlattı. Özcan Yıldız, Ömer Akyol‘a telefonla ulaşıp konuşmak için adresini istedi. Adresi öğrenen Özcan Yıldız, kardeşi Özkan Yıldız ve arkadaşı İsmail Sevinç ile Ömer Akyol‘un mahallesine gitti. Mahallede Ömer Akyol, abisi Osman Akyol ve karşı taraf arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü.

Sanıklara verilen Cezalar

Olayda Osman Akyol (36), eşi H. Akyol (32) ve kardeşi Ömer Akyol (30) silahla vurularak yaralandı. Diğer gruptan olan İsmail Sevinç ise bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Osman Akyol hayatını kaybetti. Polis ekipleri olaya karışan 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslardan Özkan Yıldız ile abisi Özcan Yıldız tutuklandı, diğer şüpheliler ise serbest bırakıldı.

Mahkeme heyeti, sanık Ömer Akyol‘a Özkan Yıldız, Gökhan Yıldız ve İsmail Sevinç‘e karşı işlemiş olduğu “Kasten yaralama” suçundan toplam 1 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verdi. Sanık Gökhan Yıldız‘a ise Ömer Akyol‘a yönelik işlediği “Kasten yaralama” suçundan bin 500 TL adli para cezası verildi. Özkan Yıldız‘a Ömer Akyol‘a yönelik “Kasten yaralama” suçundan bin 500 TL, Ömer Akyol‘a yönelik “tehdit” suçundan ise 3 ay 22 gün hapis cezası verildi.

Özkan Yıldız, maktul Osman Akyol‘u “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan 25 yıl, H. Akyol‘a yönelik “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 12 yıl 6 ay hapis, Ömer Akyol‘a yönelik “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca Özkan Yıldız, ruhsatsız silah taşıma suçundan 10 ay hapis ve 500 TL adli para cezası olmak üzere toplam 47 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Özcan Yıldız‘a, Osman Akyol‘u “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan müebbet hapis, H. Akyol‘a karşı “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıl hapis, Ömer Akyol‘a karşı “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ise 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Ayrıca Özcan Yıldız, “Ruhsatsız silah taşıma” suçundan 1 yıl hapis ve 600 TL adli para cezası alırken, toplam müebbet ve 26 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık İsmail Sevinç hakkında ise maktul Osman Akyol‘u “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan 8 yıl 4 ay hapis, H. Akyol‘a yönelik “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 6 yıl 3 ay hapis, Ömer Akyol‘a yönelik “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 6 yıl 3 ay hapis olmak üzere toplam 20 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, İsmail Sevinç‘in tutuklanmasına da karar verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP