3838918Ede04B6Cafd82811Fa38E0Be9.Jpg
90 okunma

“Çin’deki Yabancı İşletmelerin ESG Uygulamaları Raporu” resmen yayımlandı

ABONE OL
14 Mayıs 2024 11:30
3838918Ede04B6Cafd82811Fa38E0Be9.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çin Medya Grubu’na bağlı Finansal ve Ekonomik Programlar Merkezi tarafından dün “Çin’deki Yabancı İşletmelerin ESG Uygulamaları Raporu” resmen yayımlandı.

Açıklanan bu rapor, Çin’deki yabancı şirketlerin ESG uygulamalarına odaklanan ve yetkin bir üçüncü taraf kuruluşu tarafından yayımlanan ilk rapor niteliğinde. Raporun yayınlanmasında Avrupa, Asya ve ABD’den işletmeler katkıda bulundu.

Rapor, Çin'deki yabancı şirketlerin Çin tarzı modernizasyonun sağladığı yeni fırsatlara nasıl kapsamlı olarak kavuştukları, ESG kavramını nasıl derinlemesine uyguladıkları ve Çin’deki yatırımları durmadan artırıp Çin ekonomisine “güvenoyu” verdikleri gibi içerikler yer aldı.

“Çin'deki Yabancı İşletmelerin ESG Uygulamaları Raporu”nda, Çin’deki yabancı sermayeli işletmelerin yanı sıra, Hong Kong, Makao ve Taiwan’dan işletmelerin ESG performansı sistematik olarak değerlendirilirken, toplam 20 örnek işletme seçildi. Samsung, Panasonic, Hyundai Motor Group, Delta, SK, POSCO, Apple, Foxconn, Honda ve LG listede yer alan ilk 10 işletme.

ESG, çevresel, sosyal ve yönetim dahil 3 İngilizce kelimenin ilk harflerinden oluşuyor. ESG, işletmelerin sürdürülebilir gelişmesinin değerlendirilmesi için önemli bir endeks ve her işletmenin sahip olması gereken sosyal bir sorumluluktur.
Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP