656Bf50001A2Db9E48391A5Fe9A6A3A7-2.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İsrailli yöneticiler, soykırım gerçeğini saklamak yerine Gazze’de ölen bebeklerin hesabını versin”
26 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İsrailli yöneticiler, soykırım gerçeğini saklamak yerine Gazze’de ölen bebeklerin hesabını versin”

ABONE OL
12 Mart 2024 22:10
656Bf50001A2Db9E48391A5Fe9A6A3A7-2.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Erdoğan: İsrail, Soykırım Gerçeğini Gizlemeden Gazze’deki Bebekleri Anlatsın

**Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan**, AK Parti’de büyükelçilerle düzenlenen iftar programında, İsrailli yetkililerin soykırım iddialarını örtbas etmeye çalıştığını savundu.

## Gazze’deki Katliam Hesaplansın

Erdoğan, İsrail’in Gazze’deki ablukasına son vermesi ve soykırım suçunu işlemesi gerektiğini vurguladı. İsrailli yöneticilerin “Gazze’de ölen bebeklerin hesabını vermesi” çağrısında bulundu.

## Uluslararası Kurumlar Pasif Kalıyor

Erdoğan, uluslararası kurumların İsrail’in katliamlarına sessiz kaldığını eleştirdi. Bu sessizliğin daha fazla teröre ve istikrarsızlığa yol açacağını belirtti.

## Filistin’e Destek Sürecek

Türkiye’nin Filistinlilerin yanında durmaya devam edeceğini ifade eden Erdoğan, “Bağımsız Filistin Devleti’nin kurulmasıyla Gazze’deki katliamların önlenebileceğine” dikkat çekti.

## Ukrayna ve Rusya’yla Diyalog

Erdoğan, Ukrayna-Rusya savaşında “barışı tesis etmek için gayret ettiklerini” söyledi. Her iki ülkeyle de diyalog halinde olduklarını belirterek, Karadeniz’deki tahıl ticaretinin güvenli bir şekilde yapılmasını hedeflediklerini ifade etti.

## Teröre Karşı Mücadele

Türkiye’nin terörle mücadelesine vurgu yapan Erdoğan, “Güney sınırlarımızın ötesinde bir terörist yapı kurulmasına izin vermeyeceğiz” dedi. NATO ve müttefiklerden bu konuda destek istedi.

## Balkanlar ve AB’de Barış

Erdoğan, Balkanlar’da istikrarın sağlanmasını ve Avrupa Birliği üyeliği hedefinin sürdüğünü vurguladı. Ege ve Doğu Akdeniz’de Yunanistan’la gerilimin azaltılması gerektiğini belirtti.

## İslamofobiyle Mücadele Önemi

Erdoğan, Ramazan ayının İslamofobi Mücadele Uluslararası Günü’ne denk geldiğini hatırlattı. “Kutsal kitapların yakılmasını hiçbir şekilde kabul edemeyeceklerini” ifade etti.

## Sıfır Atık Projesi

Türkiye’nin “Sıfır Atık Projesi” konusundaki çalışmalarına da değinen Erdoğan, gelecek nesiller için çevrenin korunmasının önemine dikkat çekti.

## Mahalli İdareler Seçimi

Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın yerel yönetimlerde de başarılı olacağına inandığını söyledi. 31 Mart’taki seçimlerde “son 22 yılda olduğu gibi bir zafer” beklediklerini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP