8A023Fcb8Dcdd8A99Fb24A78F4808F1D.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • DEM Grup Başkanvekili Koçyiğit: “Başak Demirtaş, en güçlü adaylarımızdan biridir”
18 okunma

DEM Grup Başkanvekili Koçyiğit: “Başak Demirtaş, en güçlü adaylarımızdan biridir”

ABONE OL
31 Ocak 2024 18:53
8A023Fcb8Dcdd8A99Fb24A78F4808F1D.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**DEM Grup Başkanvekili Koçyiğit: “Başak Demirtaş, en güçlü adaylarımızdan biridir”**

Dem Grup Başkanvekili Koçyiğit: “Başak Demirtaş, En Güçlü Adaylarımızdan Biridir”

**DEM Parti** Grup Başkanvekili **Gülüstan Kılıç Koçyiğit**, **Başak Demirtaş’ın** **İstanbul Belediye Başkanlığı** aday adaylığına ilişkin soruya yanıt verdi.

Koçyiğit, “**Başak Demirtaş DEM Parti’nin** aday adayıdır. **Başak Hanım**, en güçlü adaylarımızdan biridir. Mayıs kampanyamızı da birlikte yürüttüğümüz yol arkadaşımızdır. Aday çıkartacağımız illere ilişkin komisyon çalışmaları devam ediyor. 3 Şubat’ta Merkez Yürütme Kurulunun toplantısının ardından en geç 5 Şubat’ta adayları duyuracağız” ifadelerini kullandı.

**Koçyiğit,** **Başak Demirtaş’ın** adaylığının önemine ilişkin olarak, “**Başak Demirtaş,** genç, dinamik ve başarılı bir isimdir. **İstanbul** gibi büyük bir şehrin yönetimini kaldırabilecek donanıma sahiptir. Ayrıca, **Başak Hanım,** partimizin değerlerine ve ilkelerine uygun bir isimdir” dedi.

Dem Grup Başkanvekili Koçyiğit: “Başak Demirtaş, En Güçlü Adaylarımızdan Biridir”

**Koçyiğit,** **DEM Parti’nin** seçim hedeflerine ilişkin olarak, “**DEM Parti,** İstanbul başta olmak üzere birçok ilde seçimlere katılacak. Amacımız, ülkemizde **demokrasiyi** ve **özgürlüğü** savunan bir siyasi hareket olarak yerimizi almaktır” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP