7Ca54A61C1578D4Ed138B6863C1A2026.Jpg
52 okunma

Denizlerin DERİNGÖZ’leri göreve hazır

ABONE OL
11 Mart 2024 18:01
7Ca54A61C1578D4Ed138B6863C1A2026.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ASELSAN’ın **Türkiye’nin İlk Otonom Sualtı Aracı DERİNGÖZ** Dalış Testlerini Başarıyla Tamamladı

Denizlerin Deri̇ngöz’leri Göreve Hazır

ASELSAN‘ın hem askeri hem de sivil amaçlar için geliştirdiği **DERİNGÖZ Otonom Sualtı Aracı**nın ilk dalışlı sistem testleri başarıyla gerçekleştirildi. **Modüler yapısı**yla dikkat çeken **DERİNGÖZ**;

  • Yüksek manevra kabiliyeti
  • Hassas navigasyon yeteneği
  • Özelleştirilebilir görev faydalı yükleri
  • Optik ve sonar görüntüleme teknolojileri
  • Kablosuz haberleşme altyapısı

gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Su Altında Çeşitli Görevler İçin Kullanılacak

Denizlerin Deri̇ngöz’leri Göreve Hazır

**Türkiye’nin ilk otonom sualtı aracı DERİNGÖZ**, su altında araştırma, keşif ve gözetleme, mayın tespiti, boru hattı incelemesi, liman ve üs koruma görevlerinde aktif olarak kullanılacak. **ASELSAN mühendisleri** tarafından geliştirilen **DERİNGÖZ**, ihtiyaçlara uygun olarak değil, aynı zamanda ihtiyaçları da belirleyen bir araç olarak tasarlandı. Bu özellikleriyle **DERİNGÖZ’ün su altı operasyonlarında kritik bir rol üstlenmesi** bekleniyor.

Kapsamlı Özellikler

**DERİNGÖZ**, 600 metre çalışma derinliğine sahip ve 5,5 knot maksimum hız ve 3 knot tarama hızı ile denizlerde Türkiye’nin gücüne güç katacak. Kablosuz haberleşme imkanı sunan **DERİNGÖZ**, ihtiyaçlara göre artırılabilir faydalı yük konfigürasyonlarına sahip.

**Modüler sistem mimarisi** ile dikkat çeken **DERİNGÖZ**, yalnızca mevcut ihtiyaçları karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda yeni ihtiyaçların da oluşmasına öncülük edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP