2E1A2Eff2437Fe8987D22685D3Ec7B4A.jpg
28 okunma

Edirne’de alkolü sürücülere ceza yağdı, cam filmlerini ise elleriyle söktüler

ABONE OL
3 Şubat 2024 01:42
2E1A2Eff2437Fe8987D22685D3Ec7B4A.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de Polis Ekiplerinden Şok Uygulama: Araçlar Dikkatle Taranırken, Sürücüler Cam Filmlerini Elleriyle Söktü

Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ve trafik ekipleri, şehrin genelinde şok uygulama düzenledi. Denetimlerde sürücülere, araçlara ve araçlarda bulunan yolculara tek tek arama yapıldı. Ayrıca, araçlarında cam filmi bulunan sürücüler ceza yememek için elleriyle cam filmlerini söktü.

Alkollü Sürücülere Ceza Yağdı

Emniyet ekipleri, denetimler sırasında alkolü araç kullanan sürücülere ceza kesti. Sürücülerin kanındaki alkol miktarı ölçüldü ve yasal sınırın üzerinde alkol tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulandı.

Edirne’de Alkolü Sürücülere Ceza Yağdı, Cam Filmlerini Ise Elleriyle Söktüler

Asayiş Ekipleri Göçmenleri Yakaladı

Asayiş ekipleri, kimlik sorgulaması sırasında 4 göçmeni yakaladı. Yakalanan göçmenlerin işlemleri yapıldıktan sonra Edirne İl Göç İdaresine teslim edileceği öğrenildi.

Emniyet Müdürü Denetimlere Katıldı

Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun da yapılan denetimlere katıldı. Karaburun, vatandaşları ve sürücüleri can güvenliklerini korumak için kurallara uyulması konusunda uyardı. Emniyet Müdürü Karaburun, vatandaşların huzuru ve güvenliği için denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Sürücüler Uygulamalardan Memnun

Otomobilindeki cam filmini söken sürücülerden Hakan Balıkçı, uygulamalardan memnun olduğunu ifade etti. Balıkçı, “Uygulamalardan çok memnunum. Cam filminden benim haberim yoktu, yeni aldık arabayı bilmiyorduk öyle olduğunu ve şimdi söktük” dedi.

Edirne’de Alkolü Sürücülere Ceza Yağdı, Cam Filmlerini Ise Elleriyle Söktüler

Yapılan uygulamaları yararlı bulduğunu ifade eden sürücülerden Yusuf Çimen de, “Sonuçta her şey bizim için yapılıyor. Polisler soğuk havada bizim için çalışıyorlar. Vatandaşlar olarak polislere biraz daha riayet etmek zorundayız” şeklinde konuştu.

Alkolü bir şekilde araç kullanılmaması gerektiğini vurgulayan sürücülerden Onur Demir ise, “Tedbir önemli, almak gerekiyor. Her yere verilecek zararı önlememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Edirne’de Alkolü Sürücülere Ceza Yağdı, Cam Filmlerini Ise Elleriyle Söktüler

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP