7E5A63952D1Dbc3Fad6E68Cb23680A32.Jpg
27 okunma

Eğribel’e tünel yapıldı, eski yol kayak pistine dönüştü

ABONE OL
11 Mart 2024 12:27
7E5A63952D1Dbc3Fad6E68Cb23680A32.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **Eğribel’in Eski Geçidi, Kış Aylarında Kayakçıların Merkezi Oluyor**

**Giresun’un** **Şebinkarahisar**, **Alucra** ve **Çamoluk** ilçelerini **Sivas’a** bağlayan **Eğribel Geçidi’ne** açılan tünel, kış aylarında kullanılmayan eski yolu bir **kayak pistine** dönüştürdü.

## **Doğal Bir Kayak Pisti: Eğribel Eski Yolu**

**2 bin 200 metre** yükseklikteki **Eğribel Geçidi’nin** eski yolu, tünelin hizmete girmesiyle unutulmaktan kurtuldu. Kaydıraksı yapısıyla dikkat çeken yol, doğal bir **kayak pisti** haline geldi. Kayak meraklıları, **Eğribel-Şebinkarahisar** güzergahında zirveye tırmandıktan sonra kayak takımlarını kuşanıyor ve kilometrelerce kar üzerinde kaymanın keyfini çıkarıyor.

## **Yusuf Hasırcı: “Türkiye’nin En Uzun Kayak Pisti Olabilir”**

**Şebinkarahisarlı** doğa sporları tutkunu **Yusuf Hasırcı**, Eğribel’in eski yolunun **Türkiye’nin en uzun doğal kayak pisti** olabileceğini düşünüyor. Hasırcı, “Zaman zaman başka illerden kayakçıları da davet ediyoruz ve birlikte kayıyoruz. Ulaşıma kapalı olması ve tehlike olmaması bizi buraya çekiyor” diyor.

## **Gelecekte Gerçek Bir Kayak Pisti Olabilir**

Hasırcı, Eğribel’in eski yolunun **gerçek bir kayak pistine dönüştürülebileceğine** inanıyor. Bölgenin **Eylül’den Nisan’a** kadar **kayak** için uygun bir mevsime sahip olması, **gelecekte** bu hayalin gerçekleşebileceğini düşündürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP