F3C8Ee312Bd34C7390Efc45F188F9D3B.jpg
25 okunma

Elektrikli araç sahipleri uzun yola çıkmakta tedirgin

ABONE OL
2 Şubat 2024 17:12
F3C8Ee312Bd34C7390Efc45F188F9D3B.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Elektrikli Araç Sahipleri Uzun Yola Çıkmakta Tedirgin**
Elektrikli Araç Sahipleri Uzun Yola Çıkmakta Tedirgin

**Elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte, şarj istasyonlarının sayısı da artıyor.** Ancak sürücüler, şarj istasyonlarının büyükşehirler dışında yeterli olmadığını düşünüyor.

Elektrikli araçlara geçiş her geçen gün artıyor. Fosil yakıtlı araçlardan elektrikli araçlara geçiş yapan sürücüler şarj istasyonlarının konumlarını hesaplamak zorunda kalıyor. Özellikle uzun yola çıkacak sürücüler şarj istasyonlarına ulaşım konusunda tedirginlik yaşayabiliyor. Sürücüler İstanbul gibi büyükşehirlerde istasyonlara kolayca ulaşsa da şehirlerarası yolculuk esnasında istasyonların yeterli olmadığını düşünüyor.

Şarj istasyonlarının yaygınlaşması konusunda görüş belirten Semih Özbek isimli elektrikli araç kullanıcısı, “İnsanlar elektrikli araçlara ülkemizde ilgi gösteriyor. Şarj istasyonları İstanbul için yeterli sayılabilir. Şehir dışına çıkıldığında ise her noktada istasyon bulunmuyor. Bazen şehir dışında az olan istasyonlara ulaştığınızda dolu olabiliyor. Uzun yola çıkmadan önce şarj için durulacak noktaların planlanması gerekmektedir. Benzin istasyonları ve daha fazla lokasyonda istasyonların artırılmasını umuyorum” dedi.

Elektrikli Araç Sahipleri Uzun Yola Çıkmakta Tedirgin

**Özbek**, “Hızlı şarjlar daha çok tercih ediliyor, hızlı olmayan şarjlar ile şarj etmek 4-5 saati bulabiliyor. DC dediğimiz hızlı şarjlarda yarım saat beklediğimizde yeteri kadar şarj edebiliyorum. Elektrikli araçlar maliyet açısından ve çevre temizliği açısından daha uygun. Elektrikli araçlara geçişte vergilendirme gibi konularda kolaylıklar sağlanmasını ve bu sayede dönüşümün yaygınlaşmasını istiyorum” diye konuştu.

Elektrikli Araç Sahipleri Uzun Yola Çıkmakta Tedirgin

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP