62Ba3Fbedcdffe1160528Ddd96B4E647.Jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • ETSO’da, ‘Akreditasyon izleme ve geliştirme’ toplantıları
6 okunma

ETSO’da, ‘Akreditasyon izleme ve geliştirme’ toplantıları

ABONE OL
4 Ekim 2023 14:08
62Ba3Fbedcdffe1160528Ddd96B4E647.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOBB ve Türk Loydu, Erzurum’da Akreditasyon İzleme Ziyaretinde

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve bağımsız denetçi kuruluşu Türk Loydu’nun uzmanları, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na (ETSO) akreditasyon izleme ve geliştirme ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyarete ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın’da katıldı. Ziyarette Baş Denetçi Olcay Koca, Başkan Özakalın’a toplantılar hakkında bilgi verdi.

Kalite ve Akreditasyona Önem Verildi

Başkan Özakalın, üyelerinin daima en iyi hizmet alması adına kalite ve akreditasyona önem verdiklerini vurguladı. “Hizmette kalite ve akreditasyondan ödün vermeyeceğiz” dedi.
Oda olarak meclisi, yönetim kurulu ve personeliyle her zaman daha iyisine ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Özakalın, üyelerine layık olduğu hizmeti sağlaymaya devam edeceklerini belirtti.

ETSO Tarihi Kitabı Hediye Edildi

ETSO’nun Anadolu’nun en eski ticaret ve sanayi odası olduğunu hatırlatan Özakalın, geleceğe yönelik çalışmalarının devam edeceğini kaydetti. Ziyaretin anısına Özakalın, Baş Denetçi Olcay Koca’ya ETSO Tarihi kitabı hediye etti.

Toplantılar İki Gün Sürdü

Türk Loydu Baş Denetçisi Olcay Koca ve TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe’nin katılımıyla başlayan toplantılar iki gün sürdü. Toplantıda ETSO’nun, ‘Temel Yeterlilikler’, ‘Yönetim’, ‘Meclis’, ‘Oda Mevzuatı’, ‘Politika Temsil’, ‘Mali Yönetim’, ‘İnsan Kaynakları’, ‘İş Planlaması Yönetimi’, ‘Ticaret Sicili’, ‘Haberleşme ve Yayınlar’, ‘Bilgi – İşlem’, ‘Kalite Yönetimi’, ‘Üye İlişkileri’ ile ‘İş Geliştirme ve Eğitim’ gibi konu başlıkları hakkındaki çalışmaları değerlendirildi.

ETSO’nun 2023-2026 Stratejik Planı İncelenildi

Uzmanlar, ETSO’nun 2023-2026 Stratejik Planı’nı da değerlendirerek, stratejik amaç ve hedeflere ilişkin çalışmaları ‘iyi uygulama’ olarak takdir etti.ResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP