81226Dcc9C7957A6310246615D0Bdaf7.Jpg
4 okunma

Gaziantep Büyükşehir, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalığa dikkat çekti

ABONE OL
4 Ekim 2023 13:50
81226Dcc9C7957A6310246615D0Bdaf7.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden 4 Ekim Kutlaması

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlamak için etkinlik düzenledi. Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çocuklar hayvanlarla hemsohbet ederken, konuyla ilgili olarak bilgilendirme de yapıldı. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Labrador cinsi köpek Fox ise çocuklarla bir arada özel bir şov yaptı.

Başkan Vekili Osman Toprak: “Kendi haklarını koruyamayacak canlılarında haklarını korumak bizlere düşüyor”

Programdaki konuşmalarına Başkan Vekili Osman Toprak başlayarak; hayvanların haklarını hatırlamanın sadece 4 Ekim’de olmaması gerektiğini, insanların, hayvanların ve bitkilerin kendi içerisinde haklarının bulunduğunu ifade etti. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin “Hayvan Dostu Şehir” hedefine vurgu yaptı.

Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler: “780 mahallede 9 ilçede bütün yaralı, hasta hayvanları doğal yaşam alanlarından alıp bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz”

Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler de programda konuşarak, Büyükşehir Belediyesi’nin 780 mahallede 9 ilçede bütün yaralı, hasta hayvanları doğal yaşam alanlarından alıp bütün ihtiyaçlarını karşıladıklarını ve 250 besleme noktasının bulunduğunu belirtti. Ayrıca Burç Yazıbağ’da Türkiye’nin en modern tıbbi cihazlarına sahip bir hayvan bakım merkezi kazandıran Büyükşehir Belediyesi’nden konuşan Özsöyler, Burç ormanlarında da 60 dönümlük bir arazide doğal yaşam alanı yaparak hayvanların ihtiyacını karşıladıklarını dile getirdi.

Gaziantep Kilis Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Meltem Peri: “Her bir hayvana bir kap mama ve bir kap su bırakmanın görevimiz olduğunu bilmek”

Gaziantep Kilis Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Meltem Peri de konuşmasında Dünya’nın bütün canlılara ait olduğunu bilincle farkındalık oluşturulması gerektiğini aktararak, hayvanların aşılanması gerektiğini ve her bir hayvana bir kap mama ve bir kap su bırakmanın görevimiz olduğunu bilmemiz gerektiğini vurguladı.ResimResimResimResimResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP