E89348759Bd2Df4Ad11265F1F51C102B.jpg
4 okunma

Hakkari’de Hayvanları Koruma Günü etkinliği düzenlendi

ABONE OL
4 Ekim 2023 14:10
E89348759Bd2Df4Ad11265F1F51C102B.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Etkinlik Yerinde Incelendi

Hakkari Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün öncülük ettiği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliğine Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Necmettin Yılmaz, Veteriner İşleri Müdürü Emrullah Kanar, Milli Eğitim Şube Müdürü Oktay Kızılkaya, Okul Müdürü Şükrü Ecer, jandarma ekipleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Vali İdris Akbıyık İlk/Ortaokulunda Etkinlik

Vali Ali Çelik, İdris Akbıyık İlk/Ortaokulunda düzenlenen etkinlik büyük bir ilgiyle karşılandı. Sohbet ederek öğrencilerle iletişim kuran Vali Çelik, “Dünyayı onlarla beraber yaşamalıyız, tüm canlılara merhametle yaklaşmalı ve onları sevip koruymalıyız” dedi.

Hayvan Sevgisi Sunumları

Hakkari Belediyesi Veteriner Hekimi Faysal Cindioğlu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü uzmanları, slayt gösterimiyle öğrencilere hayvan sevgisini anlattı. İl Jandarma Komutanlığının eğitimli arama kurtarma köpeğinin de gösterisi ile birlikte etkinlik zenginleşti. Etkinliğin sonunda öğrencilere kek, meyve suyu, çikolata ve hayvan sevgisini konu alan kitaplar hediye edildi.

Vali Çelik Okuldan Ayrıldı

Okul hakkında bilgi alarak sınıfları gezen Vali Çelik, programı düzenleyenlere teşekkür ederek okuldan ayrıldı.ResimResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP