836Af037B2227D0466128749Ff4E4F0E.jpg
  • Habercimiz
  • Türkiye Gündemi
  • Konya’da böcek ilacı faciası: Alt katta dökülen böcek ilacı üst kattaki çocuğun ölümüne sebep oldu
16 okunma

Konya’da böcek ilacı faciası: Alt katta dökülen böcek ilacı üst kattaki çocuğun ölümüne sebep oldu

ABONE OL
1 Şubat 2024 08:51
836Af037B2227D0466128749Ff4E4F0E.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konya’da Ölümcül Böcek İlac Vakası!

Konya’da Böcek Ilacı Faciası: Alt Katta Dökülen Böcek Ilacı Üst Kattaki Çocuğun Ölümüne Sebep Oldu

Böcek İlacının Tadı Bire Birde Hissediliyor

Konya’nın Meram ilçesinin Uluırmak Mahallesinde yaşanan korkunç olayda, alt kattaki kiracıların böcekleri öldürmek için kullandığı böcek ilacı, üst kattaki aileye ölümcül bir zehir oldu. Geçtiğimiz Pazartesi günü, birinci katta kiracı olarak oturanlar böceklerden kurtulmak için ilaçlama yaptılar ve eve yayılan ilaç kokusu ikinci katta yaşayan N.D.’nin evine de ulaştı. Bu kokuya maruz kalan N.D.’nin kızı ve torunları mide bulantısı şikayetiyle hastaneye gittiler. Ancak aynı evde bulunan anneanne N.D. ve 7 yaşındaki torunu Ahmet Enes Temel evde kaldılar.

Torunun Durumu Günden Güne Kötüleşti

Anneanne N.D., torununun hareketsiz olduğunu fark etmesi üzerine durumu yetkililere bildirdi. Sağlık ekipleri çocuğu Konya Numune Hastanesine kaldırdı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 7 yaşındaki Ahmet Enes Temel hayatını kaybetti.

Soruşturma Başlatıldı

Olayın duyulmasıyla polis ekipleri olay yerine geldi ve incelemelerde bulundu. Birinci kattaki kiracıların yakınları tarafından ev havalandırıldı. Olayla ilgili olarak soruşturmanın devam ettiğini biliyoruz.

Bu acı olay, böcek ilacı kullanımının ciddi tehlikelere yol açabileceğini bir kez daha gösterdi. Böcek ilacı kullanırken son derece dikkatli olunmalı ve ilaçlama yapılan alanın iyice havalandırılması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP