E4428B30Fed175B69A98D5E2449A34C6.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Kozan’da CHP’liler, Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterip BBP’ye geçti
24 okunma

Kozan’da CHP’liler, Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterip BBP’ye geçti

ABONE OL
31 Ocak 2024 08:45
E4428B30Fed175B69A98D5E2449A34C6.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’liler, Ekrem İmamoğlu’na Tepki Göstererek BBP’ye Geçti

Kozan’da Chp’liler, Ekrem İmamoğlu’na Tepki Gösterip Bbp’ye Geçti

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Ağca ve Kozan Belediyesi CHP Meclis Üyesi Atalay Özer, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilçedeki adaylık sürecine karıştığı gerekçesiyle CHP’den istifa ederek Büyük Birlik Partisi’ne geçti.

İmamoğlu’nun Adaylığına Tepki

Kozan’da Chp’liler, Ekrem İmamoğlu’na Tepki Gösterip Bbp’ye Geçti

Hakan Ağca ve Atalay Özer, istifa kararlarını ortak bir basın açıklamasıyla duyurdu. Açıklamada, “Elif gibi dimdik durmanın içini tamamı ile doldurmak için, bir yerde yolsuzluk, uygunsuzluk varsa orada olmayan Kozanlının hakkını savunmak için, temiz siyaset için gerekirse parti değiştiririz. Temiz siyaset, temiz insan için bu yola girdim. Gürdal Topal’ı 31 Mart günü ‘temiz insan, temiz siyaset’ olması için destekliyorum. Temiz insanlarla siyaset yaparız. Perşembe akşamı CHP Genel Başkan Yardımcısı ‘aday sizsiniz’ dedi. Her şey tamam. Meclis üyeleri tamam. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun, Kozan’da yaşamayan, Kozan’da ayak izi olmayan insanların Kozan hakkında karar vermesine karşı çıktık. Onun için Gürdal Topal ile yürüme kararı aldık. Diğer iki adayın da bizlerle bir yakınlığı yok. Kozan için bir gelecekleri olduğunu da düşünmüyorum” ifadelerine yer verildi.

“Kozan Hakkında İstanbul’dan İmamoğlu’nun Karar Vermemesi Lazım”

Kozan’da Chp’liler, Ekrem İmamoğlu’na Tepki Gösterip Bbp’ye Geçti

Hakan Ağca, yaptığı açıklamada “Ekrem İmamoğlu’nun ikili ilişkileri ile adaylığına taş koyduğunu iddia etti. Ekrem İmamoğlu’na tepki göstererek, “Kozan hakkında İstanbul’dan İmamoğlu’nun karar vermemesi lazım” dedi.

CHP’den istifa ederek BBP’ye geçen Ağca ve Özer, Kozan Belediye Başkan Adayı Gürdal Topal ile birlikte ortak bir açıklama yaptı. Topal da yaptığı konuşmada, “Hakan Ağca ve Atalay Özer’i BBP’de görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kendileriyle birlikte Kozan için güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP