A60Cd36B8Fd7F071Ef3416Ba611D353D.jpg
16 okunma

Küçükçekmecenin çehresi, yeni parklar ve yeşil alanlarla güzelleşiyor

ABONE OL
2 Şubat 2024 10:27
A60Cd36B8Fd7F071Ef3416Ba611D353D.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

### Yeni Parklar ve Yeşil Alanlarla Süslenen Küçükçekmece

**Küçükçekmece Belediyesi, “Kent sakinlerinin nefes alabileceği yeşil alanlar yaratmak için çalışıyoruz”**

**Küçükçekmece Belediyesi,** kent sakinlerinin nefes alabileceği yeni park ve bahçe projelerini hayata geçirerek, kente beş yılda 25 yeni park kazandırdı. Belediye Başkanı**Kemal Çebi,** “Çocuklarımıza, gençlerimize ve Küçükçekmecelilere daha yeşil bir ilçe sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

**Çebi, 25 Yeni Park, 32 Güvenlikli Park, Atakent’e Pati Park**

**Çebi,** yeşil alanların üstlendikleri ekolojik, ekonomik, fiziksel, toplumsal, psikolojik ve estetik işlevlerle kent yaşamının göz ardı edilemez birer parçası olduğunun altını çizdi. Belediye olarak halkın ihtiyaçlarını karşılamak, yeşil alanların erişilebilir olmasını sağlamak ve alanlarda bulunan sosyal donatıları artırmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Küçükçekmece Belediyesi, park, yeşil alan ve sosyal donatı alanlarını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye çocuk oyun alanları, spor alanlarının da yer aldığı 25 yeni park kazandırdı. Çocukların ve ebeveynlerin parklarda daha güvenli vakit geçirebilmeleri için **Küçükçekmece Belediyesi** tarafından ilçedeki 32 parka güvenlik kameraları da yerleştirildi. Uygulamanın diğer parklarda da yaygınlaştırılmasını planlayan **Küçükçekmece Belediyesi’nin** Atakent Mahallesi Arı Kuşu Sokak, Atakent Mahalle Muhtarlığı Yanı ve Soğuksu Seyir Parkı’nda hayata geçirdiği pati parklarda, hem hayvan severler hem minik dostları keyifli zaman geçiriyor.

### Mevsimlik Çiçek ve Kent Mobilyaları Üretimi

**Belediye** mevsimlik çiçek dikimlerini de sürdürüyor. Sera üretim merkezinde kendi çiçeklerini yetiştiren belediye, her yıl ortalama 1 milyon 300 bin adet çiçek üretimi gerçekleştiriyor. Marangoz ve kaynak atölyesiyle parklardaki kent mobilyalarının üretimini gerçekleştiren belediye, 5 yılda 4 bin adet kent mobilyası üreterek, vatandaşların kullanımına sundu.

### Yeni Çehre Kazanan Park ve Bahçeler

**Küçükçekmece Belediyesi** mevcut park ve yeşil alanların bakım onarımlarını da elden bırakmıyor. Toplamda 111bin 965 metrekare alandan oluşan 25 parkı yenileyerek, oyun alanları, spor alanları ve yeşil alanları revize eden **Park ve Bahçeler Müdürlüğü** ekipleri, 202 bin 104,51 metrekare alandan oluşan refüj alanlarını da yeniledi. İlçede son 5 yılda hayata geçen önemli projelerden olan Gündüz Çocuk Bakımevlerinden 10’unun çevre düzenlemeleri ve çocuk oyun alanlarının tanzimi de **Park ve Bahçeler Müdürlüğü** ekipleri tarafından yapıldı.

Küçükçekmecenin Çehresi, Yeni Parklar Ve Yeşil Alanlarla Güzelleşiyor

Küçükçekmecenin Çehresi, Yeni Parklar Ve Yeşil Alanlarla Güzelleşiyor

Küçükçekmecenin Çehresi, Yeni Parklar Ve Yeşil Alanlarla Güzelleşiyor

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP