73A081Bf5D483E8Cbd063C134F82Ac2A.jpg
20 okunma

Leylekler Beyşehir’deki yuvalarına gelmeye başladı

ABONE OL
12 Mart 2024 15:25
73A081Bf5D483E8Cbd063C134F82Ac2A.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beyşehir’deki Leylekler Yuvalarına Geri Döndü

Beyşehir ilçesinde Ağustos ayında sıcak ülkelere göç eden leylekler, baharın müjdecisi olarak Mart ayı ile birlikte yuvalarına geri döndü. Leylekler Vadisi ve Leylekler Tepesi’nde bulunan çok sayıda yuva, leyleklerle dolmaya başladı.

Leylekler Beyşehir’deki Yuvalarına Gelmeye Başladı

Kuşların Bakım ve Onarımı

Leylekler, yuvalarına döner dönmez beslenmelerine ve yuvalarının bakımına başladı. Mart ayı sonuna kadar her iki bölgedeki yuvaların tamamen leyleklerle dolması bekleniyor. İlçe merkezi ve çevresindeki yuvalar da leyleklerle dolmaya başladı.

Canlı Yayın ile İzleme

Beyşehir Belediyesi, Leylekler Vadisi ve Leylekler Tepesi’ndeki yuvaları 24 saat canlı olarak internet ortamında izlenebiliyor. Bu sayede leyleklerin günlük hayatını, yuva bakımını ve yavrularını büyütme sürecini takip etmek mümkün.

Leylekler Beyşehir’deki Yuvalarına Gelmeye Başladı

Göçün Zamanı

Beyşehir’e Mart ayında gelen leylekler, yaz boyunca orada kalıyor. Üreme evresini tamamladıktan sonra dünyaya gelen yavrularını büyütüp uçmayı öğretiyorlar. Ardından Ağustos ayı sonunda tekrar Beyşehir‘e veda ederek göç ediyorlar. Leylekler, sonbahar ve kış aylarını daha sıcak ülkelerde geçiriyorlar.

Leylekler Beyşehir’deki Yuvalarına Gelmeye Başladı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP