921F3C1Ed102F1Fb3C2C179Ab226B938.Jpg
36 okunma

Milli Parklar personeline doğa turizmi eğitimi

ABONE OL
11 Mart 2024 17:15
921F3C1Ed102F1Fb3C2C179Ab226B938.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Doğa Turizmi Eğitimiyle Doğa Koruma ve Milli Parklar Güçleniyor**

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) desteklediği “Doğa Turizmi Alanında Eğiticilerin Eğitimi Sağlanarak Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi Eğitim Projesi” kapsamında, **Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü** personeli doğa turizmi konusunda eğitim aldı.

**İl Şube Müdürlüklerinden ve Bölge Müdürlüğünden 14 Personele Eğitim**

Proje kapsamında, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı **il şube müdürlüklerinden ve bölge müdürlüğü merkezinden** 14 personel eğitim programına katıldı.

Bölge Müdürü Halim Özdemir Belgeleri Takdim Etti

Eğitim programını tamamlayan katılımcılara belgeleri **Bölge Müdürü Halim Özdemir tarafından** verildi. Eğitim, doğa turizmi alanında **kurumsal kapasiteyi güçlendirmeyi** ve bölgedeki doğa turizmi potansiyelini **daha etkin bir şekilde değerlendirmeyi** amaçlıyor.

Milli Parklar Personeline Doğa Turizmi Eğitimi

**Doğa Turizminin Önemi**

Doğa turizmi, **ekonomik gelişmeyi** destekler ve **yerel toplulukların refahına** katkıda bulunurken, aynı zamanda **doğal ve kültürel mirasın korunmasına** da yardımcı olur. Bu eğitim, 11. Bölge Müdürlüğü personelini, doğa turizmi alanında **daha bilgili ve yetkin** hale getirecek ve bölgenin **turizm potansiyelinin** daha iyi değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Milli Parklar Personeline Doğa Turizmi Eğitimi

**Eğitim Programının Kapsamı**

Eğitim programı, doğa turizmi planlaması ve yönetimi, sürdürülebilir uygulamalar, doğa turizmi pazarlaması ve promosyonu, yorumlama ve rehberlik teknikleri gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Katılımcılar, **doğa turizmi sektöründeki en son trendler** ve **iyi uygulamalar** hakkında bilgi edindiler.

Milli Parklar Personeline Doğa Turizmi Eğitimi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP