59477D82Ea6809Ff6Efdcf19B5352Fd8.Jpg
22 okunma

Muğla’da çocuklar bocce ile tanıştı

ABONE OL
2 Şubat 2024 11:03
59477D82Ea6809Ff6Efdcf19B5352Fd8.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da Çocuklar Bocce Sporuyla Tanıştı

**Muğla Gençlik** ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Ula Kaymakamlığı, Ula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde çocuklar bocce sporuyla tanışma fırsatı buldu.

İlk başlangıçta sayıları 50 olan ortaokul ve lise öğrencileri, bugün 114 öğrenciyle çocukların ve gençlerin ilgi odağı olan bir spor dalı haline geldi. Çocuklar, boş zamanları dışında bocce oynuyor aynı zamanda ilde gerçekleşecek olan turnuvalara hazırlanıyor. Thera Antik Kenti’nde turnuva için çalışmalar başlatıldı.

Ula’da Bocce Antrenörü Yasemin Miski koordinesinde çalışmalarına devam eden çocuklar farklı mahallelerden de taşımalı olarak gelerek antremanlarını devam ediyor. Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yağmur Küçük, “Gruplar halinde de oynanıyor, tek de oynanıyor. Çocukların becerilerini geliştirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak için yaptığımız bir spor branşımız. İlk başta bu sporun tanıtımını yapıyoruz. Nasıl oynandığı ve nasıl başladığını anlatıyoruz. Topların tanıtımını yapıyoruz. Hedefleri belirliyoruz. Daha sonra oyuna başlıyoruz. Uygulamalı olarak gösterdiğimizde çocukların kavraması daha rahat oluyor. Süreçte 114 üzerinde çocuk ve gençlerle bu sporu devam ettiriyoruz. Öğrenciler, tekler ve çiftler kategorilerinde maçlar yaparak öğrendiklerini gösterme imkanı buluyor. Çocuklar, yeni bir spor dalı ile tanışmanın heyecanını yaşıyor. Veliler, çocuklarının bu sporla meşgul olmasının sevindirici olduğunu ifade ederken, öğrenciler ise gelecek için hayaller kuruyor” dedi.

Muğla’da Çocuklar Bocce Ile Tanıştı

Gençler Bocceye Yoğun İlgi Gösterdi

Muğla’da çocuklar bocce sporuyla tanıştı ve kısa sürede bu spora yoğun ilgi gösterdi. İlk başlangıçta sayıları 50 olan ortaokul ve lise öğrencileri, bugün 114 öğrenciyle çocukların ve gençlerin ilgi odağı olan bir spor dalı haline geldi. Çocuklar, boş zamanları dışında bocce oynuyor aynı zamanda ilde gerçekleşecek olan turnuvalara hazırlanıyor.

Thera Antik Kenti’nde turnuva için çalışmalar başlatıldı. Ula’da Bocce Antrenörü Yasemin Miski koordinesinde çalışmalarına devam eden çocuklar farklı mahallelerden de taşımalı olarak gelerek antremanlarını devam ediyor.

Muğla’da Çocuklar Bocce Ile Tanıştı

Bocce, Çocukların Sosyalleşmesine ve Becerilerinin Gelişmesine Katkı Sağlıyor

Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yağmur Küçük, boccenin çocukların sosyalleşmesine ve becerilerinin gelişmesine katkı sağladığını söyledi. Küçük, “Gruplar halinde de oynanıyor, tek de oynanıyor. Çocukların becerilerini geliştirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak için yaptığımız bir spor branşımız. İlk başta bu sporun tanıtımını yapıyoruz. Nasıl oynandığı ve nasıl başladığını anlatıyoruz. Topların tanıtımını yapıyoruz. Hedefleri belirliyoruz. Daha sonra oyuna başlıyoruz. Uygulamalı olarak gösterdiğimizde çocukların kavraması daha rahat oluyor. Süreçte 114 üzerinde çocuk ve gençlerle bu sporu devam ettiriyoruz. Öğrenciler, tekler ve çiftler kategorilerinde maçlar yaparak öğrendiklerini gösterme imkanı buluyor. Çocuklar, yeni bir spor dalı ile tanışmanın heyecanını yaşıyor. Veliler, çocuklarının bu sporla meşgul olmasının sevindirici olduğunu ifade ederken, öğrenciler ise gelecek için hayaller kuruyor” dedi.

Muğla’da Çocuklar Bocce Ile Tanıştı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP