Ac00A4698B49Df728Bf614B3A434C6F1.Jpg
5 okunma

Muğla’daki hastanede anne sütünün önemi vurgulandı

ABONE OL
4 Ekim 2023 13:45
Ac00A4698B49Df728Bf614B3A434C6F1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Emzirme Haftası

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan Emzirme Haftası nedeniyle Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik giriş arenasında bir stant kurdu.

Annelere Farkındalık Oluşturma

Stanta ebeler tarafından anne adaylarına ve emziren annelerin bilgilendirilmesi amaçlandı. Böylece anne sütünün önemi ve emzirme hakkı hakkında farkındalık oluşturulmak istendi. Lohusa şerbeti ile birlikte kurabiye ikramı yapılarak stant ziyaret edildi.

Prof. Dr. Turhan Togan Destek Verdi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Olarak Prof. Dr. Turhan Togan da stantı ziyaret etti. Togan, “Anne sütü bebeklerimizin gelişimi için en uygun içeriğe sahip, doğal ve her an hazır olan bir besindir” ifadelerini kullandı. Bununla beraber sağlıklı nesiller ve sağlıklı gelecek için Annenin Bebeğe ilk aşısı olarak emzirmenin önemine de dikkat çekti. Ayrıca Gebelerimizin eğitimi ve danışmanlığı için destek verildi.

Sonuç

Kutlanan Emzirme Haftasında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi annelere konu hakkında farkındalık oluşturmak için stant kurdurmuş ve Prof. Dr. Turhan Togan’ın desteğiyle çalışmalarına devam etmiştir.ResimResimResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP