7B405Cf7F026084Bd4183138B5370926.Jpg
26 okunma

Murat Sesli, mega projelerle ile halkın karşısına çıktı

ABONE OL
2 Şubat 2024 17:48
7B405Cf7F026084Bd4183138B5370926.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Murat Sesli’den Mega Projelerle Dolup Taşan Halk Toplantısı

Zonguldak‘ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, Murat Sesli, kent meydanında düzenlediği mitingde 100 projeden oluşan seçim vaatlerini açıkladı.

“15 Yılımı Çaldılar, Artık Yeter”

Sesli, miting alanını dolduran çok sayıda vatandaşa hitaben yaptığı konuşmada, kendisine yönelik iddialara değinirken, “Benden 15 yılımı çaldılar” dedi. Sesli, “Karadeniz Ereğli de 15 yılını kaybetti. Artık yeter, bu sefer kirli oyunları bozacağız” ifadelerini kullandı.

“100 Proje, 100 Yıl”

Sesli, Cumhuriyet’in 100. yılında 100 proje hazırladıklarını belirterek, mega projelerini açıkladı.

“Ereğli Festivali Geri Dönüyor”

Sesli, ilçenin simgesi olan festivali tekrar hayata geçireceklerini belirterek, “Ereğli‘nin en büyük festivalini yapmaya söz veriyorum. Ereğli‘deki esnafımıza, sanayimize, halk otobüsçüsüne, taksi durağındaki taksicileri nasıl ki 2008 yılında sizlerden para almadan festival yaptıysak yine Ereğli sanayicisi ve tüccarından para almadan festivaller yapılacak” dedi.

“Çocuklarımıza Burssuz Eğitim”

Sesli, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına her ay 5 bin lira değerinde burs vereceklerini belirterek, “İlk biz başlatmıştık. Geldiğimiz zaman ihtiyaç sahibi çocuklarımıza her ay 5’er bin liralık burs vereceğiz” dedi.

“Ramazan Kumanyası Yerine Belediye Kartı”

Sesli, Ramazan ayında yapılan kumanya dağıtımı yerine ihtiyaç sahibi 2 bin aileye 5’er bin liralık alışveriş yapma imkanı sağlayan belediye kartı vereceklerini söyledi.

“Adaylık Yolunda Kuzenimle Beraber Yürüyeceğiz”

Sesli, seçmenlerin sandıkta Murat Sesli adını göreceğini ifade ederek, “Adaylık yolunda kuzenim ve ekibimle beraber yol yürüyeceğiz. O sene bu sene sandıkta Murat Sesli adını yine göreceksiniz” dedi.

“Giyim Bankası, Aş Evi ve Taziye Evi”

Sesli, giyim bankası kuracaklarını ve ihtiyaç sahiplerine giyim yardımı sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, aş evi kuracaklarını ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz yemek vereceklerini söyledi. Sesli, yakınlarını kaybeden vatandaşlara taziye evi yapacaklarını da açıkladı.

“18 Uygulamasını Kaldırıyoruz”

Sesli, Karadeniz Ereğli‘de 18 uygulamasını kaldıracaklarını belirterek, “Kad. Ereğli’de belediyenin uyguladığı imar planları ile 18 uygulaması ile mağdur ettiği birçok vatandaşımız var. Göreve gelir gelmez imarla ilgili tüm mağduriyetleri gidermeye, revizyonu yapmaya söz veriyorum” dedi.

“Yepyeni Otoparklar ve Kongre Merkezi”

Sesli, Ereğli‘nin en büyük sorunu olan trafik ve otopark sorununu çözeceklerini söyledi. Sesli, “Yapacağımız projelerle Ereğli‘nin değişik alanlarına 8 bin araçlık otopark oluşturuyoruz” dedi. Ayrıca, Kad. Ereğli’ye yeni bir kongre merkezi yapacaklarını da açıkladı.

“Kent Meydanı Projesi”

Sesli, mitingin yapıldığı alana kent meydanı projesi yapacaklarını açıkladı. Sesli, “Bulunduğumuz bu atıl alana öyle bir vizyon çizdik ki Ereğli bu proje ile parlayacak. Kent meydanı projesi tabelası asılı. Yıllardır burada duruyor. Artık solmuş. 10 senedir bu memlekete çivi çakmayanlar, yıkılan belediye binasına bile çivi çakmayanlar, çivi çakıp da bir hareket yaptırmayanlar sizlere sesleniyorum. Gelin projelerimizi görün” dedi.

“Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Proje”

Sesli, “Bugüne kadar ki kent meydanlarını unutun. İnönü Parkı‘nın doğal yapısını koruyarak öyle bir proje ortaya koyduk ki kentimizin yüz yılını planladık. Biliyorsunuz ki en büyük sorunumuz trafik. Kent meydanının altına dört katlı otopark yapıyoruz. Ereğli’nin şehir içi trafik çilesine son vereceğiz. Yayaların güvenliğini sağlayacağız. Otopark sorununu çözeceğiz. Yer altı çarşısı, camisi, külliyesi ile mega bir meydan projesi yapıyoruz” dedi.

“Halkın Desteğiyle İlk Kazmayı Vuruyorum”

Sesli, kent meydanı projesi çerçevesinde alana ilk kazmayı vurduktan sonra vatandaşlarla kaptaş havası oynadı.

Murat Sesli, Mega Projelerle Ile Halkın Karşısına Çıktı
Murat Sesli, mega projelerle ile halkın karşısına çıktı

Murat Sesli, Mega Projelerle Ile Halkın Karşısına Çıktı
Murat Sesli, mega projelerle ile halkın karşısına çıktı

Murat Sesli, Mega Projelerle Ile Halkın Karşısına Çıktı
Murat Sesli, mega projelerle ile halkın karşısına çıktı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP