046554Dcf463Fa949E511F95756F34Fc.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Naz Arıcı, Masterlar Kış Oyunları’nda dünya şampiyonluğuna uzandı
23 okunma

Naz Arıcı, Masterlar Kış Oyunları’nda dünya şampiyonluğuna uzandı

ABONE OL
31 Ocak 2024 20:42
046554Dcf463Fa949E511F95756F34Fc.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Masterlar Kış Oyunları’nda Türkiye’ye Madalya Getiren Naz Arıcı

Artistik buz pateni milli sporcusu Naz Arıcı, İtalya’da düzenlenen Dünya Masterlar Kış Oyunları‘nda Altın Bayanlar kategorisinde dünya şampiyonu oldu. 4 yılda bir düzenlenen ve dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Dünya Masterlar Kış Oyunları’na bu yıl İtalya ev sahipliği yaptı. 30 yaş üstü master sporcular için yapılan yarışma, masterlar olimpiyatları olarak tabir ediliyor. Yarışmaya dünyanın dört bir yanından toplam 3.000’in üzerinde sporcu katıldı. Yarışmada 11 branşta yarışmalar, İtalya’nın Lombardia bölgesinde 8 ayrı şehirde yapıldı. Yarışmalar 10 gün boyunca devam etti.

Naz Arıcı, Masterlar Kış Oyunları’nda Dünya Şampiyonluğuna Uzandı

11 Branşta Yarışmalar Gerçekleşti

Artistik Buz Pateni, Bormio kentinde; Curling, Madesimo kentinde; Buz Hokeyi, Chiavenna kentinde; Biathlon, Vermiglio kentinde ,Cross country, Vermiglio kentinde; Kayakla Atlama, Pelizzano kentinde; Alp disiplini, Aprica kentinde; Kayakla Oryantiring, Vermiglio kentinde; Kayaklı Koşu, Ponte Di Legno – Tonale kentinde; Short Track, Bormio kentinde; Sürat Pateni, Chiesa In Valmalenco kentinde; Ski Mountaineering, Ponte Di Legno – Tonale ve Aprica kentlerinde düzenlendi.

Naz Arıcı, Masterlar Kış Oyunları’nda Dünya Şampiyonluğuna Uzandı

Naz Arıcı, Dünya Şampiyonu Oldu

Yarışmada artistik buz pateni milli sporcusu Naz Arıcı, Altın Bayanlar kategorisinde rakiplerine fark atarak birinci oldu. Arıcı, şu ana kadar artistik buz pateninde Türkiye’ye gelen en büyük başarılardan biri olan bu başarıyı Atatürk’e ve onun açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyen Türk Kadınına armağan etti. Aslen elektrik-elektronik mühendisi olan Arıcı’nın şu ana kadar Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması‘nda elde ettiği 5 dünya şampiyonluğu ve 7 Türkiye şampiyonluğu bulunuyor.

Naz Arıcı, Masterlar Kış Oyunları’nda Dünya Şampiyonluğuna Uzandı

Naz Arıcı, ülkemizi gururlandıran başarısıyla bir kez daha adını Türk spor tarihine yazdırdı. Bu önemli başarıyı elde eden Arıcı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Naz Arıcı, Masterlar Kış Oyunları’nda Dünya Şampiyonluğuna Uzandı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP