259De13F2383E4Fb19742C842Ba2B449.Jpg
9 okunma

Öğrencilerin sıra arkadaşı ‘Duman’ isimli kedi

ABONE OL
4 Ekim 2023 14:07
259De13F2383E4Fb19742C842Ba2B449.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kendisiyle Birlikte Derse Giriyor

Samsun’un İlkadım ilçesindeki Kılıçarslan Ortaokulu’nda öğrencilerin “Duman” ismini verdiği kedi, derse barınıp giriyor. Türkçe derslerinde öğrencilerin yanında olduğu belirtilen Duman, okulun “Değerler Ağacı” tablosunda ise “Okulun en temiz öğrencisi” olarak yer alıyor.

Okulda Maskotu Oldu

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü tüm dünyada kutlanırken, Duman isimli sokak kedisi de 2 yıldır okulda öğrencilerle beraberderse giriyor. Okul Müdürü Erkan Gün, Duman’ın çok hisli ve akıllı bir kedi olduğunu vurgulayarak, kedinin okulun maskotu haline geldiğini söyledi.

Temizlik Değerinde Oy Verildi

Duman’ın öğrencilere sorumluluk ve hayvan sevgisi konusunda katkı sağladığı belirtilen Okul Müdürü Erkan Gün, kedinin “Okulun ‘Değerler Ağacı’ndaki yerini aldı. Birçok konuda her ay ayın en değerli öğrencilerini seçiyoruz. ‘Temizlik’ değerinde Duman’a oy verip, seçtiler. Bu ayın başından beri Duman, okulun en temiz öğrencisi olarak Değerler Ağacı’nda yer alıyor” dedi.

Öğrencilerin Merhamet Duygusu Arttı

6. Sınıf öğrencisi Beren Karadeniz de Duman’ın ders esnasında kendilerini hiç rahatsız etmediğini ifade ederek, “Kendisi çok tatlı ve uslu bir kedi. Duman genelde okul içinde geziyor bazen spor odasında yatıyor. Duman en çok Türkçe derslerine giriyor. Bazen de dersin ortasına kendisi kapıyı açarak derse giriyor” diye konuştu.

Tüm Okullarda Hayvanlar Bulunsun

Diğer öğrenciler ise Duman ile birlikte çok güzel vakit geçirdiklerini belirterek, tüm okullarda hayvan barındırılması gerektiğini vurguladı. Öğrenciler, “Biz en çok onu Türkçe dersinde görüyoruz. Onunla birlikte ders işlediğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Duman ile birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz. Bizce diğer tüm okullarda bir hayvan olmalı. Çünkü hayvanların daha fazla değer görüp sevilmesi gerekiyor” dediler.ResimResimResimResimResimResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP