19114A65E79054Cabfc44Eb6Bd89Baf7.Jpg
23 okunma

(Özel) Kılıktan kılığa böyle giriyorlar, suçluları böyle yakalıyorlar

ABONE OL
31 Ocak 2024 09:24
19114A65E79054Cabfc44Eb6Bd89Baf7.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri Suçla Mücadelede En Önde

(Özel) Kılıktan Kılığa Böyle Giriyorlar, Suçluları Böyle Yakalıyorlar

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, bünyesinde bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri Büro Amirliği bünyesindeki özel timbre, yaratıcı ve proaktif yöntemlerle suçla mücadelede etkin rol oynuyor. Bu ekip, bazen simitçi kılığına girerek, bazen yaya olarak halkın arasına karışıyor ve suçların oluşmasını engelliyor.

Güven Timleri Kapalı Çarşı’da Yankesiciliği Kameralara Yansıttı

(Özel) Kılıktan Kılığa Böyle Giriyorlar, Suçluları Böyle Yakalıyorlar

Bursa’nın tarihi Kapalı Çarşı‘da ortaya çıkan bir yankesicilik olayı güven timlerinin kameralarına yansıdı. Bir vatandaşın arka cebindeki telefonu çalan yankesici, önceden bölgede şüpheli şahıslar üzerinde çalışma yürüten güven timleri tarafından suç üstü yakalandı ve gözaltına alındı. Ardından emniyete götürülerek işlemleri yapıldı.

Güven Timleri Kapkaççıyı Da Suç Üstü Yakaladı

(Özel) Kılıktan Kılığa Böyle Giriyorlar, Suçluları Böyle Yakalıyorlar

Bir başka olayda, kalabalık bir yerde bulunan güven timleri, binlerce kişi arasından bir şüphelinin eşkalini ve hareketlerini araştırdı. Kısa bir takipten sonra şüpheli şahıs, bir kadın vatandaşın kolundaki çantayı kapkaç yöntemiyle çaldı. Bunun üzerine güven timleri, şüpheli şahıs ile kovalamaca yaşadı ve suçlu şahıs sokakta suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli emniyete götürülürken, çantasını geri bulan kadın vatandaş da güvenlik görevlilerine teşekkür etti.

Güven Timleri 2023’te Suçlarla Etkili Mücadele Etti

2023 yılında güven timleri, çeşitli suçlardan 541 olaya müdahale etti ve toplam 984 şüpheli şahıs yakaladı. Alınan tedbirler sayesinde 2024 yılında şu ana kadar faili meçhul yankesicilik olayının bulunmadığı öğrenildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP