Eaefb7833Cd2Eebebd753B4Ca97C9Bb8.Jpg
8 okunma

Şanlıurfalı gençler TEKNOFEST’ten ikincilikle döndü

ABONE OL
4 Ekim 2023 14:21
Eaefb7833Cd2Eebebd753B4Ca97C9Bb8.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı TEKNOFEST’teki İşleriyle Türk Gençliğine Destek Verdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Türk gençliğini desteklemek için harekete geçti. TEKNOFEST İzmir’de Dene Yap Fikir Atölyeleri yarışmasında Türkiye ikinciliğini elde eden Mezopotamya Living Lab Teknoloji ve İnovasyon gençleriyle Şanlıurfa Bilim Merkezinde bir araya geldi. Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa gençliği TEKNOFEST gençliğidir” dedi.

Teşvik ettiği Türk gençliğinin başarısından dolayı gurur duyarak, Enerjisini güneşten alan, İçerisinde sıkıştırma ve doluluk ve konum sensörleri olan, çöpe atılan ürünleri ayrıştırma mekanizmasına sahip “Sensörlü ve Yapay Zeka Destekli Akıllı Çöp Konteyneri” projesiyle binlerce yarışmacı arasından Türkiye ikincisi olan Team Cezeri ekibini kutladı. Tanınmış isimlerden oluşan Team Cezeri’yi ödülüyle Şanlıurfa’ya döndükleri sırada Başkan Beyazgül bu özel anı tebriklerle karşıladı.

Eğitimin Öneminin Farkında Olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa gençliğinin eğitimi için meclis üyesi Faruk Bayuk, daire başkanlarıyla birlikte bilim merkezinde bulundu. Başkan Beyazgül, diğer yetkililerden de aldığı bilgiler sonrasında, Türkiye’nin en genç şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’da gençlik hizmetlerini artırmak için kurulan Mezopotamya Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ndeki çalışmalardan gençlerin istifade edebildiğini gözlemledi.

Başkan Beyazgül, çocukların fikirlerini hayata geçirebilmelerini sağlamaya devam edeceklerini ifade ederek, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak onların önünü açmaya devam edeceğiz. Düşünceleri ve ufukları nereye gidiyorsa yardımcı olacağız. Hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara yardımcı olacağız. Hayal edin ve gelin Şanlıurfa Bilim Merkezinde gerçekleştirin” dedi.

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa gençliğinin dünyayı değiştireceğine inandığını ve nihayetinde Şanlıurfa’yı bilimin merkezi yapacaklarını söyleyerek, “Biz bu arkadaşlarımız ve onlara katılan yüzbinlerce gencimizle Şanlıurfa’yı bilimin merkezi yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.ResimResimResimResimResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP