0650C95896Bbcc7Db054Fc809C3393D3.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Siirtli öğrenciler, Wushu Kung-Fu Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyor
40 okunma

Siirtli öğrenciler, Wushu Kung-Fu Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyor

ABONE OL
11 Mart 2024 12:22
0650C95896Bbcc7Db054Fc809C3393D3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siirt’ten Wushu Kung-Fu Sporcuları Balkan Şampiyonasına İddialı

Siirtli Öğrenciler, Wushu Kung-Fu Balkan Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Siirt’li **Wushu Kung-Fu** sporcuları, Balkan Şampiyonası‘na iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyonu Şampiyonası‘ndan 9 madalya ile dönen sporcular, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başarılı Geçen Türkiye Şampiyonası

**Türkiye Wushu Federasyonu Siirt İl Temsilcisi Edip Dalkılıç**, Yalova’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında 1 Türkiye şampiyonluğu, 3 Türkiye ikinciliği ve 5 Türkiye üçüncülüğü elde ettiklerini belirtti. Dalkılıç, “Sporcularımız çok emek verdi ve Emeğimizin karşılığını fazlasıyla aldık. Hedefimiz **Balkan Şampiyonası** ve sonrasında **Avrupa Şampiyonası’**’ diye konuştu.

Genç Sporcuların Hedefleri Büyük

Türkiye şampiyonasında **minikler** yaş kategorisinde ikinci olan 12 yaşındaki **Umut Dalkılıç**, “**Wushu Kung-Fu** yapıyorum ve en sevdiğim spor. Türkiye şampiyonasında ikinci oldum. Uluslararası müsabakalara hazırlanıyorum” dedi.

Siirtli Öğrenciler, Wushu Kung-Fu Balkan Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Sporu çok sevdiğini ve bir kız olarak içinden gelerek yaptığını belirten 15 yaşındaki **Eylem Akman**, “Türkiye’de birinci oldum. Türkiye’den sonra Balkan Şampiyonası var. Sonra da Avrupa Şampiyonası. Onun için hazırlanıyorum. Bu sporlar toplumda ön yargıyla karşılanıyor. Ama ben bu sporu kendi çabalarımla ve içimden gelerek yapıyorum. Bu sporu seviyorum ve yaptığım şeyden memnunum” ifadelerini kullandı.

Siirtli Öğrenciler, Wushu Kung-Fu Balkan Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Siirtli Wushu Kung-Fu sporcuları, Balkan Şampiyonası‘nda başarı hedefliyor ve çalışmalarını sürdürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP