723C2507190831162Ce5B06Adfd10C1F.jpg
30 okunma

Taksim’de 5 katlı binanın çatı katında yangın paniği

ABONE OL
1 Şubat 2024 20:25
723C2507190831162Ce5B06Adfd10C1F.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Taksim İstiklal Caddesi’nde Yangın Panik Yarattı

Taksim’de 5 Katlı Binanın Çatı Katında Yangın Paniği

**Taksim İstiklal Caddesi’ndeki** bir restoranda ***”yangın”*** korkusu yaşandı. Restoranın mutfak bacasından çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Yangın Nasıl Çıktı?

Saat 17.30 sıralarında **Taksim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Büyükparmakkapı Sokak’taki** 5 katlı bir binanın çatı katında bulunan restoranda çıkan yangının sebebi henüz belirlenemedi. Yangın, önce mutfak bacasından başlayarak kısa sürede tüm binayı sardı. Dumanların gökyüzüne yükseldiğini gören vatandaşlar, durumu **itfaiye ekiplerine** bildirdi.

İtfaiye Ekipleri Yangını Söndürdü

Taksim’de 5 Katlı Binanın Çatı Katında Yangın Paniği

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, merdivenli araçlarla binaya ulaşmaya çalıştı. Uzun uğraşlar sonucu yangını söndürmeyi başaran ekipler, sokağı da trafiğe kapattı. Yangın sırasında ölen ya da yaralanan olmazken, bazı vatandaşlar dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Yangına Neden Olan Sebep Araştırılıyor

Taksim’de 5 Katlı Binanın Çatı Katında Yangın Paniği

**Yangını söndürme** çalışmalarının tamamlanmasının ardından polis ve itfaiye ekipleri, yangının sebebini araştırmaya başladı. Restoranın bacasında meydana gelen arızanın yangına neden olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Yangın, bölgede büyük paniğe neden oldu. Vatandaşlar, yangının dumanından etkilenerek sokağı terk etmek zorunda kaldı. İtfaiye ekipleri, yangını tamamen söndürdükten sonra sokağı trafiğe açtı.

Vatandaşlar Panikle Evlerini Terk Etti

Taksim’de 5 Katlı Binanın Çatı Katında Yangın Paniği

Yangın sırasında restoranda bulunan müşteriler ve çalışanlar ise panikle binayı boşalttı. Bazı müşteriler, yangından dolayı dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Ancak, yangın nedeniyle restoran ve çevredeki binalar hasar gördü.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP