0819A034A14Aa504Cf2C762A6Cbbac67.Jpg
8 okunma

Talas’ta Bağ Komşuları Kaynaşma Programı

ABONE OL
4 Ekim 2023 13:32
0819A034A14Aa504Cf2C762A6Cbbac67.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Talas Belediyesi Bağ Kültürünü Canlandırıyor

Talas Belediyesi, Kayseri’deki bağ kültürüne özgü sohbet ortamını canlandırmak için düzenlediği programa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve bağ kültürünü yaşamış kişilerden oluşan bir katılımcı grubuyla birlikte katıldı. Bir düğün salonunda sohbet havasında düzenlenen program için Kayserililer anılarını paylaşırken Talas ve bağ yaşamına dair bilgiler de konuşma konuları arasında yer aldı.

Başkan Yalçın: “Kayseri’nin En Güzel Özelliği Birliktelik”

Program öncesinde konuşan Başkan Mustafa Yalçın, Kayseri’nin komşuluk ve dayanışma kültürünü vurgulayarak şunları söyledi:”Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bizim bir bağ kültürümüz var, ama bizim akrabalık ve komşuluk kültürümüz hiç sarsılmaz. Bu toplantı ile komşularımızı bir araya getirmek istedik. Kayserimizin bu komşuluk, misafirperverlik ve hayırseverlik kültürüyle ne kadar gurur duyduğumuzu söylemeye kalksak azdır. Deprem olursa hep beraber hareket ederiz, başka toplumsal olaylarda da hep beraberiz. Kayseri olarak en güzel özelliğimiz birlikte hareket etmek.”

Vali Çiçek’ten Başkan Yalçın’a Teşekkür

Daha sonra konuşan Vali Çiçek, Kayserililerin mütevazi yapısını anlattı. Kayseri’de göreve başladığını hatırlatarak, “Burada en dikkatimi çeken şey buradaki insanların mütevazi olmaları. Kibirden en çok nefret eden yerlerden biri olan Kayseri’de. Başkanımız Mustafa Yalçın Bey’e bu güzel programdan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tarihçi-Yazar Mehmet Çayırdağ Talas’ın Tarihini Anlattı

Konuşmaların ardından tarihçi-yazar Mehmet Çayırdağ sahneye çıkarak Talas’ın tarihini anlattı. Talas’ın isim kökeni ve coğrafi yapısını anlatan Çayırdağ, bağ kültürünün Talas ve Kayseri’deki yerine değindi. Konuşmasının sonunda Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

Talas Belediyesi Katılımcılara Kitap Hediye Etti

Yemek ve çay ikramıyla devam eden sohbet programının sonunda Başkan Yalçın Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Karadut” şiirini okudu. Programın ardından katılanlara Talas Belediyesi yayınları arasında çıkan “Benim adım Talas” kitabı hediye edildi.ResimResimResim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP