C9E644B175815Caecd31C703C7D22697.Jpg
16 okunma

Teröristlere ait mağarada çok sayıda yaşam malzemesi ve mühimmat ele geçirildi

ABONE OL
1 Şubat 2024 11:36
C9E644B175815Caecd31C703C7D22697.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’da Teröristlere Ait 2 Mağarada Çok Sayıda Mühimmat ve Yaşam Malzemesi Ele Geçirildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda, teröristlere ait 2 mağarada çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Teröristlere Ait Mağarada Çok Sayıda Yaşam Malzemesi Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Diyarbakır Valiliği‘nden yapılan açıklamada, ele geçirilen yaşam malzemelerinin imha edildiği, mühimmatın ise muhafaza altına alındığı belirtildi. Açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; bölücü terör örgütü ile yasa dışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla Lice ilçesi kırsalında icra edilen “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram” operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.” denildi.

Operasyonda Ele Geçirilen Malzemeler

Söz konusu operasyonda; 2 adet mağara içerisinde yaşam malzemeleri, 2 adet antitank roketatar, 2 adet antitank roketatar mühimmatı sevk fişeği, 2 adet el bombası, 7 adet telsiz, 2 adet tüp, 1 adet dürbün, 1 adet akım ölçer ve 4 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Ele geçirilen sığınak içerisinde bulunan yaşam malzemeleri yerinde imha edilerek yakalanan diğer malzemeler muhafaza altına alınmıştır.

Teröristlere Ait Mağarada Çok Sayıda Yaşam Malzemesi Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Açıklamada, operasyonun Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından başarılı bir şekilde tamamlandığı ve ele geçirilen malzemelerin detaylı bir şekilde incelendiği ifade edildi. Ayrıca, operasyonun bölgede güvenliği sağlamak ve terör örgütlerinin faaliyetlerini engellemek için yürütülen çalışmalar kapsamında gerçekleştiği belirtildi.

Teröristlere Ait Mağarada Çok Sayıda Yaşam Malzemesi Ve Mühimmat Ele Geçirildi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP