E8C9Ab0A56A7B02B76A59506Bc3B29Ba.jpg
48 okunma

Yeşilçam’ın önemli oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı

ABONE OL
11 Mart 2024 15:18
E8C9Ab0A56A7B02B76A59506Bc3B29Ba.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı**

Yeşilçam’ın Önemli Oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

**Cenaze Töreni Levent Afet Yolal Camii’nde Gerçekleşti**

90 yaşında hayatını kaybeden Yeşilçam‘ın usta oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, Levent Afet Yolal Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene sinema ve tiyatro camiasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

**Törene Katılanlardan Acılı Mesajlar**

Kayhan Yıldızoğlu’nun eski eşi** Suna Yıldızoğlu** şunları söyledi: “Yalnızca bir sanatçıyı değil, çok önemli bir nesilden birini kaybettik. Onların yerini dolduracak kimseyi göremiyorum. Buradan bile pozitif enerji veriyor.”

Oyuncu Bekir Aksoy, Yıldızoğlu’nun Türk sineması için çok değerli olduğunu vurguladı: “Bize büyük değerler kattı. Yeşilçam, Türk dizileri ve Türk tiyatrosu ondan çok şey öğrendi.”

**Bir Ömürlük Anılar**

Yıldızoğlu’nu çocukluğundan beri tanıdığını belirten oyuncu Meltem Cumbul, “Hem çok iyi bir oyuncu hem çok iyi bir insan” sözleriyle anlattı.

**Tecrübelerinden Öğrenildi**

Bir dönem Yıldızoğlu ile aynı yapımda rol alan oyuncu Gökhan Keser, “Tecrübelerini aktaran bir isimdi. Ondan bir şeyler öğrenmeye çalıştım” dedi.

**Türk Sinemasına Büyük Borç**

Film yapımcısı ve senarist Birol Güven, Yıldızoğlu’nun Yeşilçam’a büyük bir borcu olduğunu söyledi: “Kötü adamı oynadığı zaman bile onu sevdik. Mekanı cennet olsun.”

**Tiyatronun Usta İsmi**

Oyuncu ve tiyatrocu Müjdat Gezen, Yıldızoğlu ile uzun yıllar süren dostluğundan bahsetti: “İlk oyunum onunlaydı, son oyunu da yine birlikte oynadık. Tanrı onu seviyormuş ki yanına almış.”

Kayhan Yıldızoğlu, Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP