F9E95D571C94A732080Fd89A00A4361E.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • 14 madalya ve 3 kupa ile şampiyon Anadolu Üniversitesi
17 okunma

14 madalya ve 3 kupa ile şampiyon Anadolu Üniversitesi

ABONE OL
2 Şubat 2024 15:33
F9E95D571C94A732080Fd89A00A4361E.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Anadolu Üniversitesi Taekwondo Takımı Türkiye Şampiyonu**

14 Madalya Ve 3 Kupa Ile Şampiyon Anadolu Üniversitesi

**Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu** (TÜSF) tarafından düzenlenen Taekwondo Türkiye Şampiyonası‘na **Anadolu Üniversitesi Taekwondo Takımı**, Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen şampiyonadan 14 madalya ile döndü.

Poomsae’de Anadolu Üniversitesi Şampiyon

14 Madalya Ve 3 Kupa Ile Şampiyon Anadolu Üniversitesi

Kadınlar Poomsae ferdi kategoride Anadolu Üniversitesi sporcusu **Gülsena Karakuyulu** altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu olurken, **Kadınlar Poomsae Senkron** kategorisinde **Büşra Özden, Buse Yavuz ve Gülsena Karakuyulu Ertunç** Altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Poomsae Pair kategorisinde **Ömer Doğukan Öztürk** ve **Büşra Özden** Gümüş madalya ile Türkiye İkincisi, Poomsae Erkek Senkron kategorisinde ise **Ömer Doğukan Öztürk, Tevfikcan Ediş ve Ahmet Aydın** bronz madalya alarak Türkiye üçüncüsü oldu.

Kyorugi’de Altın Madalya Altıncı Kez Anadolu Üniversitesi’nde

14 Madalya Ve 3 Kupa Ile Şampiyon Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesini Kyorugi kategorsinde tatamide temsil eden **Sergen Curabaz** (+87kg) Altın madalya alarak altıncı kez Türkiye Şampiyonu oldu. **Ferkan Denizman** (87kg) ve **Muhammet Ferhat Saroğlu** (80kg) çıktıkları müsabakaları ilk sırada bitirerek altın madalya ile Türkiye Şampiyonu oldu. Anadolu Üniversitesi Sporcusu **İshak Türksayar** bronz madalya kazanarak Kyorugi kategorisinde Türkiye üçüncüsü olurken, kadınlarda **Esra Akbulak** (+73 kg) ise tatamiden gümüş madalya ile ayrılıp Türkiye ikincisi oldu.

Uluslararası Arena İçin Vize Aldılar

Türkiye genelinde 65 üniversiteden 124’ü kadın, 152’si erkek ve 40’ı Poomse sporcusunun mücadele ettiği şampiyonada Anadolu Üniversitesi Taekwondo Takımı toplamda 7 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Anadolu Üniversitesi Poomsae Kadın Takımı ve Kyorugi Erkek takımı kazandığı madalyalar ile şampiyonluk kupasının da sahibi oldu. Poomsae Erkek takımı ise dereceleriyle üçüncülük kupasının sahibi oldu. Şampiyonada 3 kupa kazanan sporcular 2024’te düzenlenecek olan Üniversitelerarası Avrupa Taekwondo Şampiyonası için vize almaya hak kazanarak Anadolu Üniversitelerini uluslararası arenada temsil edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP