A4Db27F6713A7D094239E82579Be0D74-1.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Akademi Projesi’nde ikinci etap ziyaretleri tamamlandı
21 okunma

Akademi Projesi’nde ikinci etap ziyaretleri tamamlandı

ABONE OL
12 Mart 2024 12:31
A4Db27F6713A7D094239E82579Be0D74-1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Futbol Akademileri Projesi’nde İkinci Etap Kulüp Ziyaretleri Tamamlandı**

Akademi Projesi’nde Ikinci Etap Ziyaretleri Tamamlandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Double Pass iş birliğiyle yürütülen Futbol Akademileri Projesi kapsamındaki ikinci etap kulüp ziyaretleri sona erdi.

Projenin amacı, Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve sürdürülebilir bir akademi modeli oluşturmak. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in koordinasyonunda devam eden proje kapsamında, 8-11 Mart tarihleri arasında Double Pass eğitmenleri, TFF kulüp akademileri sorumluları ve TFF antrenör eğitimcileri, Adana Demirspor, Gaziantep FK, Konyaspor ve Samsunspor kulüplerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde, “Kulüp ve Akademi Yönetimi”, “Stratejik Planlama”, “Antrenörün Akademideki Rolü”, “Oyun Evreleri ve İlkeler”, “Oyuncu Profilleri” konularında eğitimler ve toplantılar gerçekleştirildi. Yaş grubu takımlarıyla örnek saha uygulamaları yapıldı ve tesislerde incelemeler yapıldı.

Akademi Projesi’nde Ikinci Etap Ziyaretleri Tamamlandı

Adana Demirspor ve Gaziantep FK’yı ziyaret eden ekipte Double Pass’ten Sander Van Praet ve Jelle Van Camp ile TFF antrenör eğitimcileri Serhat Sütlü ve Osman Üstünel yer aldı. Eğitimlere Adana Demirspor Akademi Direktörü Özgür Zengin ve Gaziantep FK Altyapı Koordinatörü Ömer Akyılmaz katıldı.

Samsunspor ziyaretini Double Pass eğitmenleri Ceri Bowley ve Kevin Nicholson, Gelişim Ligleri Müdürü Yücel Uyar, TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak ve TFF Antrenör Eğitimcisi Aşkın Çift gerçekleştirdi. Eğitimlerde Samsunspor Sportif Direktörü Fuat Çapa ve Samsunspor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Akın Türker yer aldı.

Akademi Projesi’nde Ikinci Etap Ziyaretleri Tamamlandı

Konyaspor’u ziyaret eden ekipte Double Pass’ten Steven Vanharen ve Adam Lee Owen, TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş, TFF Antrenör Eğitimcisi Sercan Görgülü ve TFF Bölge Antrenörü İsmail Kısa yer aldı. Eğitimlere Konyaspor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Hakan Ünal katılırken, Konyaspor’un altyapıdan sorumlu yöneticisi Mustafa Damgacı ve sportif direktörü Ali Çamdalı da ziyaretlerde bulundu.

Futbol Akademileri Projesi kapsamındaki ziyaretler, 3-8 Nisan tarihleri arasında devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP