KONULAR
**Alanya**’da düzenlenen **Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonu**’na katılan Hasan Sarışın, denize girmek isterken kıyıda karaya vurmuş bir **balon balığı** ile karşılaştı.
Sarışın, poşet yardımıyla incelediği balon balığının zararlı olduğunu bildiğini ve karşılaşınca şaşırdığını söyledi. “Daha önce hiç görmediğim bir balon balığıyla karşılaştım. Şoktayım.” dedi.
Balon balığının karaya vurduğunu ifade eden Sarışın, “Her sene Bursa’dan gelirim ama bugüne kadar böyle bir şey görmemiştim. Zararlıdır, umarım başkalarına rastlamaz.” diye ekledi.
Diğer yandan, güzel havayı fırsat bilen bazı vatandaşların da denize girerek serinlediği görüldü.
**Balon balığı**, zehirli olabilen ve hatta ölüme neden olabilen bir deniz canlısıdır. Karaya vurmuş bir balon balığı ile karşılaşılması halinde, dokunulmaması ve en kısa sürede yetkililere haber verilmesi önerilir.
**Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonu** gibi spor etkinlikleri, vatandaşları bir araya getirerek sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmekte önemli bir rol oynamaktadır. Etkinlik sayesinde vatandaşlar hem sağlıklarını koruyor hem de keyifli bir gün geçiriyorlar.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024