39C0Fb02B3341Ad4Cd69106978Bf4981.Jpg
  • Habercimiz
  • Dünya
  • Almanya’nın Köln kentinde ilk teravih namazı kılındı
27 okunma

Almanya’nın Köln kentinde ilk teravih namazı kılındı

ABONE OL
11 Mart 2024 01:03
39C0Fb02B3341Ad4Cd69106978Bf4981.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **Almanya’nın Köln Kentinde Ramazan’ın İlk Teravih Namazı Kılındı**

Almanya’nın Köln Kentinde Ilk Teravih Namazı Kılındı

Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Köln kentinde, Ramazan ayının ilk teravih namazı Köln Merkez Camisi‘nde kılındı.

## **DİTİB Başkanı’ndan Ramazan Vaa**zı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Muharrem Kuzey, vaazında Ramazan ayının önemine değindi. “Ramazan ayı, irademizi terbiye eden, bireysel ve toplumsal duyarlılığımızı güçlendiren, beraberinde getirdiği güzel öğretilerle yaşantımızı güzelleştiren bir rahmet mevsimidir” dedi.

## **Müslümanlardan İlk Teravih Tepkileri**

Aralarında Davut Karapınar ve Hüseyin Tunç‘un da bulunduğu Müslümanlar, Ramazan’ın ilk teravih namazı için heyecanlarını dile getirdi.

Karapınar, “Mevlamıza sonsuz şükürler olsun Ramazan’a bizi yine kavuşturdu. Bizde ilk teravih kılmak için Avrupa’nın en büyük camisinde yaşayalım istedik o sebeple arkadaşlarla buraya geldik inşallah birazdan ilk teravih de safımızda yerimizi alacağız. Birlikte bu duyguları kardeşlerimizle yaşayacağız. Bu vesileyle herkesin ramazanı mübarek olsun, İslam alemine hayırlar getirsin” dedi.

Tunç ise, “Teravih kılmaya geldik. Allah’ıma şükürler olsun bizi bir ramazana daha kavuşturdu. İslam alemine hayırlı olsun. İnşallah barış olsun” ifadelerini kullandı.

## **Farklı Milletlerden Müslümanların Katılımı**

Teravih namazına Türklerin yanı sıra farklı milletlere mensup çok sayıda Müslüman katıldı. Köln Merkez Camisi, Avrupa’nın en büyük camileri arasında yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP