KONULAR
Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde meydana gelen bir yangın, bölge sakinlerini panikletti. Hürriyet Caddesi’ndeki 11 katlı bir binanın 6. katındaki bir dairede henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek yoğun duman yaydı.
Yoğun dumanı fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Güvenlik önlemleri alınırken, apartman sakinleri tahliye edildi. Yangın sırasında dairelerde bulunan evcil hayvanlar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı ve sahiplerine teslim edildi.
Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş‘ın da olay yerine geldiği müdahalede, yaklaşık iki saat süren çalışma sonucu yangın söndürüldü. Soğutma işlemleri tamamlandıktan sonra apartman sakinleri dairelerine döndüler. Yangında, meydana gelen maddi hasar tespit edilirken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.
Apartman sakini Dilara Erdem, yangın sırasında mahsur kalan kedileri için büyük üzüntü yaşadığını ifade etti. Erdem, “Kedilerimi duman nedeniyle binadan çıkaramadım. Çok korktum, neredeyse bayılacaktım. İtfaiyeye eşlik ettim, dumanın az olduğu bölgedeydik. Kedilerimi kontrol ettim ve camı açtım” diye konuştu.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024