2C13A2522Dee9D9E97B7340Ba4E30E52.Jpg
19 okunma

Avrupa Parlamentosu’nun önü savaş alanına döndü

ABONE OL
1 Şubat 2024 19:08
2C13A2522Dee9D9E97B7340Ba4E30E52.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Parlamentosu’nun önünde çiftçiler protesto gösterisi düzenledi

Brüksel‘de Avrupa Birliği‘nin (AB) tarım politikalarına karşı gösterilerini sürdüren çiftçiler, Avrupa Parlamentosu (AP) binasının önünde döktükleri tezek, odun ve saman balyalarını ateşe verdi.

Avrupa Parlamentosu’nun Önü Tarımsal Atıklarla Dolu

Göstericiler, AP binasına yumurta ve taş yağdırdı

AB liderlerinin Ukrayna‘ya yardım konulu zirve için bir araya geldiği Brüksel’de, çiftçiler AP binasının önünde yaptıkların protestoya devam etti. Yola dökülen tezek, odun ve saman balyaları ateşe verildi. “Çiftçi yoksa yiyecek yok” yazılı pankartlar taşıyan çiftçiler, AP binasına yumurta ve taş fırlattı. AB liderlerinin zirve için bulunduğu Avrupa Konseyi Genel Merkezi‘nde çevik kuvvet yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Çiftçiler Memnuniyetsizliklerini Ifade Ederken Protestoya Devam Ediyor

Çiftçiler, AB’nin tarım politikalarına karşı

Avrupalı çiftçiler, AB‘nin Yeşil Anlaşması‘nın içerdiği pestisit ve herbisit yasaklarına ve Brezilya ile Arjantin‘den daha fazla sığır eti ithal edilmesi için yapılacak yeni bir anlaşmaya karşı çıkıyor. Hayvan refahıyla ilgili katı kurallara bağlı olmadıkların için söz konusu ülkelerle rekabet etmesinin zor olduğunu belirten çiftçiler, üretim maliyetlerindeki artış, çevre düzenlemeleri ve haksız rekabet arasında sıkıştıklarını söyledi. Çiftçilere göre çelişkili politikalar sonucu, tarım endüstrisi, hem gıda üretimini artırmaya çalışıyor hem de tarımın çevre üzerindeki etkisini de azaltmaya çalışıyor.

Avrupa Parlamentosu'Nun Önü Dezenfekte Ediliyor

Çiftçiler, AB’den “çelişkili politikalardan vazgeçin” çağrısında bulundu

Çiftçiler, AB‘den “çelişkili politikalardan vazgeçin” çağrısında bulundu. Avrupalı çiftçiler, AB‘nin tarım politikalarının değiştirilmesi için gösteriler düzenliyor. Brüksel‘de, Avrupa Parlamentosu binasının önünde gösteri yapan çiftçiler, “Çiftçi yoksa yiyecek yok” sloganları attı. AP binasının önüne dizilen çiftçiler, tezek, tahta ve saman balyalarını ateşe verdi. Çiftçiler, daha sonra AP binasına yumurta ve taş fırlattı. AB liderlerinin zirve için bulunduğu Avrupa Konseyi Genel Merkezi‘nde çevik kuvvet yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Çiftçiler, Destek Çağrısında Bulundu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP