9Eac9F0F22D3Ba9260A5D5B93E95A0C3.Jpg
21 okunma

Aysu Türkoğlu, yeni hedefe gidiyor

ABONE OL
9 Mart 2024 17:33
9Eac9F0F22D3Ba9260A5D5B93E95A0C3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Türk Sporcuda Yeni Rekor Peşinde: Aysu Türkoğlu Cook Strait’i Geçmeye Hazırlanıyor**

Ultra maraton yüzücüsü Aysu Türkoğlu, 13 Mart’ta Yeni Zelanda’nın Wellington kentine hareket ediyor. Türkoğlu, Cook Strait Geçişi’ni yüzerek tamamlayarak bir kez daha tarih yazmaya hazırlanıyor.

Resim: Aysu Türkoğlu, Yeni Hedefe Gidiyor

**”En Genç Türk Sporcu” Unvanı Hedefi**

23 yaşındaki Türkoğlu, daha önce 60 kilometrelik **Manş Kanalı** ve 40 kilometrelik **Kuzey Kanalı** parkurlarını yüzerek tamamlamış ve bu başarısıyla “En genç Türk sporcu” unvanını almıştı.

Resim: Aysu Türkoğlu, Yeni Hedefe Gidiyor

**Zorlu Koşullar, Güçlü Hazırlık**

Cook Strait Geçişi, zorlu akıntıları ve 15-18 derece arasındaki su sıcaklığıyla tanınıyor. Türkoğlu ve ekibi, bu zorlu koşullara karşı yoğun bir şekilde hazırlandı.

Resim: Aysu Türkoğlu, Yeni Hedefe Gidiyor

**”Oceans Seven” Hedefi**

Yüzme dünyasında “Oceans Seven” etkinliği, yüzücüleri zorlu deniz şartlarında sınıyor. Türkoğlu, bu kanalları 5 yıl içinde tamamlayarak **Guinness Dünya Rekoru** kırmayı hedefliyor.

**Ailesinden Destek**

Türkoğlu’nun ailesi, onun başarısına olan güvenlerini dile getirdi. Babası Mustafa Türkoğlu, “Kızımızın içindeki güce inanıyoruz. Eminiz ki yine başarılı olacak ve ülkemizin adını dünyaya duyuracak” dedi.

**Tarih Yazmaya Hazırlık**

Türkoğlu, 23-27 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Cook Strait Geçişi’ne hazır bir şekilde yola çıkıyor. Bu geçişi başarıyla tamamlarsa, “En genç Türk sporcu” unvanını bir kez daha kazanarak Türk kadınının gücünü kanıtlayacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP