## **Bayburt Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu’nda Başarıya Ulaştı**
“**Tarih İçin Bir Ok At!**” temasıyla Yozgat’ta düzenlenen 5. Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışması, Bayburt Üniversitesi’nin başarılarına sahne oldu. Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu temsilcisi olarak yarışmaya katılan üniversite, hem erkekler hem de kadınlar kategorilerinde önemli dereceler elde etti.
**Erkek Takımı Podyumda Üçüncü**
Erkekler kategorisinde müsabakalara katılan Necati Amanet, İsmail Özçelik, Yusuf Bayar ve İsmet Yağmurlu‘dan oluşan ekip, üçüncülük kupasını havaya kaldırdı. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan takım, gösterdiği performansla dikkati çekti.
**Kadın Takımı Başarılı Bir Dördüncülük Elde Etti**
Kadınlar kategorisinde mücadele eden Derya Keleş, Rabiya Gülben, Duygu Bozo ve Zehra Kurtulmuş‘tan oluşan ekip, dördüncülük derecesi elde etti. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan kadın takımı da gösterdikleri başarıyla takdir topladı.
Bayburt Üniversitesi’nin bu başarısı, üniversitenin spor alanındaki çalışmalarının bir göstergesi olarak görüldü. Üniversite yönetimi ve akademisyenleri, öğrencilerin başarılarından dolayı büyük gurur duyduklarını ifade etti.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024