Aabb00C6422Ef8E9Adae5D6D3476D45A-1.Jpg
22 okunma

Burhaniye’de uçkunla mücadele hız kazandı

ABONE OL
12 Mart 2024 15:21
Aabb00C6422Ef8E9Adae5D6D3476D45A-1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Burhaniye’de Haşereyle Mücadele Hız Kazanıyor

**Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü**, yaz aylarında artacak **haşere** sorununa karşı yıl boyu sürdürdüğü çalışmalara devam ediyor. Mart ayı itibarıyla ilaçlamalar yoğunlaşarak larvaların üremesi engelleniyor.

### Larvasit İlaçlamalar Başladı

Sağlık Bakanlığı onaylı 30 günlük koruma sağlayan **larvasit** içerikli biyosidal ürünlerle yapılan ilaçlamalar, sulak alanlar, foseptikler ve yağmur suyu kanallarında gerçekleştiriliyor. Bu sayede **sivrisinek** üremesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

### Karasineklerle Mücadele

**Karasinek** üremesinin yoğun olduğu çöplükler, gübre depolama alanları ve kemrelik bölgeler ise düzenli aralıklarla ilaçlanıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü, bu bölgelerin kontrol altında tutulmasını sağlıyor.

### Drone Desteğiyle Ulaşılamayan Alanlar İlaçlanıyor

**İnsansız hava aracı** (drone) sayesinde standart ilaçlama yöntemleriyle ulaşılamayan alanlara da biyosidal ürünlerle larvaların üremesini engelleyecek ilaçlama yapılıyor. Sulak alanların dijital keşfi yapılarak havadan ilaçlama gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, Ali Çetinkaya Mahallesi’ndeki bataklık alanlar, Havran Çayı, Karınca Deresi ve insan eliyle ulaşılamayacak bölgeler ilaçlanıyor.

Burhaniye’de Uçkunla Mücadele Hız Kazandı

Burhaniye’de Uçkunla Mücadele Hız Kazandı

Burhaniye’de Uçkunla Mücadele Hız Kazandı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP