A660168084Ce9696Ca02F2F877B8Aeed.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Büyükşehir 253 amatör spor kulübüne 7,2 liralık destek sağladı
11 okunma

Büyükşehir 253 amatör spor kulübüne 7,2 liralık destek sağladı

ABONE OL
1 Şubat 2024 15:15
A660168084Ce9696Ca02F2F877B8Aeed.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine 7,2 Milyon Lira Destek Sağladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine olan desteğini sürdürüyor. Bu yıl, liglere katılarak faaliyet gösteren ve yeni kurulan 253 amatör spor kulübü için 7,2 milyon liralık destek sağlandı.

Belediye Başkanı Osman Zolan, amatör spor kulüplerinin maddi yardım töreninde yaptığı konuşmada, “Spor demek sağlık, disiplin, ekip ruhunun gelişmesi, kazanmak ya da kaybetmeyi sindirebilmek demektir. Spor hayatın ta kendisidir” dedi.

Zolan, belediye olarak amatör spor kulüplerine 11 yıldır nakdi destek vererek nefes olmak ve imkanlarını artırmak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Başkan Zolan, ayrıca tesisleşmenin de çok önemli olduğunu vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda yatırımlar yaptıklarını anlattı.

Büyükşehir 253 Amatör Spor Kulübüne 7,2 Liralık Destek Sağladı

Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’nde Sona Doğru

Zolan, Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olacak Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi‘nin inşasında sona yaklaşıldığını da söyledi.

Merkezin açılışını yapacaklarını belirten Zolan, “Engelli kardeşlerimizin kendine uygun sporla fiziki engellerin ortadan kaldırıldığı bir spor salonu ve yüzme havuzunun da olduğu tesisimizin açılışını yapacağız. Aynı zamanda engelli kardeşlerimizin eğitim durumlarına göre donanımlarını artıracak eğitim salonları, sosyal alanları da içinde barındıran Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezimizi de inşallah birkaç ay sonra açmanın da gururunu yaşayacağız” diye konuştu.

Büyükşehir 253 Amatör Spor Kulübüne 7,2 Liralık Destek Sağladı

Spor Kulübü Yöneticileri ve Sporculara Teşekkür

Zolan amatör spor kulübü yöneticilerine ve sporculara teşekkür ederek, “Biz sizlerle birlikteyiz. Sizlerin derdine derman olmak, gayretine destek olmak bizim birinci vazifemiz. Bugüne dek birlikte yürüdük, sizler bize, biz de size güvendik. Bu işe gönül veren kulüp yöneticilerimiz, anne-babalarımız, sporcularımız bizim için çok kıymetli. İnşallah el ele, birlikte yürümeye devam edeceğiz. Birlikte olursak, el ele, kol kola girersek aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur. Gençlerimize sahip çıkarak onları geleceğe hazırlamak adına yaptığınız fedakar çalışmalar nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir kişiyi kurtarmak dünyayı kurtarmaya bedeldir. Allah’ım birlikte birçok güzel işleri yapmayı nasip etsin. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir 253 Amatör Spor Kulübüne 7,2 Liralık Destek Sağladı

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, belediyenin amatör spor kulüplerine destek programının 11. kez düzenlenmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ceşen, “Bu değerli yardım çocuklarımızın sporla tanışmasına, spor yapmasına ve etkinliklerin yapılmasına vesile oluyor. Bugün amatörlerin bayramı. Bu bayramı branş ayrımı olmadan bizlere yaşattığı için Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlman da, Denizli’de sporun gelişmesi adına Başkan Zolan’ın desteğini her zaman gördüklerini belirterek, “Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Geçtiğimiz yıl Başkanımızın destekleriyle 22 binin üzerinde sporcumuzu şehrimizde ağırladık. Üretim ve sanayide marka kent olan Denizli’miz bu güzel çalışmalarla sporda da marka kent olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP